Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Piekarach Śląskich

Pomimo panującej pandemii koronawirusa na świecie, Jurek Owsiak nie poddał się i zrzeszył 120 000 wolontariuszy, którzy będą grać, gotować i wspierać XXIX Finał WOŚP. Pieniądze zebrane podczas tegorocznej akcji umożliwią zakup sprzętu medycznego, niezbędnego do do diagnostyki i leczenia schorzeń z zakresu laryngologii. Charytatywna akcja odbędzie się również na terenie naszego miasta.

0001wosp

Działalność Jurka Owsiaka często spotyka się z niepochlebnymi komentarzami. Ilu ludzi, tyle opinie, ale jedno jest niezaprzeczalnie pewne: sprzęty zakupione przez WOŚP uratowały tysiące istnień. W tym roku pomimo wielu niepowodzeń i niesprzyjających warunków np. pandemii koronawirusa, akcja odbędzie się 31 stycznia. Początkowo finał zaplanowany był na 10 stycznia, jednak wydarzenie zostało przeniesione na inny termin ze względu na „kwarantannę narodową”. Nic jednak nie powstrzyma Wielkiej Orkiestry Świątecznej – będą grać do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Na terenie Piekar Śląskich w akcję zaangażowało się 70 osób, które będą zbierać datki do wyjątkowych puszek. Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem akcji mogą wziąć udział w zrzutkach internetowych. Jedną z nich organizuje Akademicki Zespół Szkół w Piekarach Śląskich, który zarejestrował swoją e-skarbonkę. Link do zbiórki znajdziemy TUTAJ.

Subskrybuj piekary.info

google news icon