Większa liczba pojemników półpodziemnych w naszym mieście

Miasto cały czas inwestuje w zakup pojemników półpodziemnych, które nie dość, że świetnie wyglądają to idealnie spełniają swoją rolę. W ostatnim czasie kolejne placyki śmieciowe zostały w nie wyposażone.

Pojemniki półpodziemne

Spółka Nieruchomości Brzeziny podjęła się realizacji wieloetapowego zadania opiewającego na sumę 550 844,29 złotych brutto. W ramach tego przedsięwzięcia w naszym mieście powstało 16 placyków śmieciowych , które zostały wyposażone w pojemniki półpodziemne.

Podczas ostatniego etapu prac klucze do pojemników otrzymali najemcy budynków przy ul. Harcerskiej 18,20,22; Kotuchy 34,38, a także Kotuchy 24,26,28,30 i Roździeńskiego 1,3,9,13,15,17. Pojemniki półpodziemne cieszą się sporym powodzeniem wśród mieszkańców Piekar Śląskich. Dzięki wyjątkowej konstrukcji, nawet na niewielkiej powierzchni możliwe jest zastosowanie dużych pojemników. Niewątpliwym atutem pojemników półpodziemnych jest mniejsza częstotliwość ich opróżniania. Ponadto takie rozwiązanie nie wymaga budowy wiat, które generują kolejne koszty.

– III etap inwestycji został zakończony. W naszych zasobach powstał nowy, zintegrowany system przeznaczony do selektywnej zbiórki odpadów. To powinno rozwiązać zgłaszane często, dość ponure obrazki walających się śmieci. Pamiętajmy, ze segregacja nie jest już dziś wyborem, tylko obowiązkiem nałożonym ustawą. Musimy przede wszystkim zmienić przyzwyczajenia – mówi Prezes Zarządu Nieruchomości – Brzeziny Sp. z o. o. Krzysztof Ślusarczyk.

Zgodnie z ekologią, pojemniki półpodziemne służą do selektywnego zbierania odpadów. Na placykach śmieciowych znajdują się pojemniki do których możemy wrzucać: szkło, papier, metale i tworzywa sztuczne, odpady mieszane, odpady bio. Zastosowanie pojemników półpodziemnych to również idealna odpowiedź na osoby, które regularnie podrzucały odpady do cudzych koszy. Do pojemników mają dostęp tylko i wyłącznie mieszkańcy wskazanych budynków.

Klucze do takiego placyku otrzymają również lokatorzy budynków przy ul. Kotuchy 32, 36. Realizacja inwestycja została tutaj opóźniona ze względu na budowę miejsc parkingowych dla samochodów w tym samym miejscu. Aktualnie trwają prace projektowe w tym zakresie.

Następne pojemniki stawia również Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Do tej pory zostały rozlokowane w kilkunastu miejscach. W niedługim czasie postawione zostaną także przy ulicy Bytomskiej 87, 89, 91 i 93 oraz Sikorskiego 8.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon