Więcej miejsc parkingowych w Piekarach Śląskich – 746 w ciągu 5 lat

Duża liczba mieszkańców narzeka na małą ilość miejsc parkingowych. Osoby budujące osiedla kilkadziesiąt lat temu nie spodziewały się, że z czasem niemal każda rodzina będzie posiadać samochód. Stąd wziął się deficyt miejsc parkingowych. Miasto postanowiło temu zaradzić – w ciągu 5 lat przybyło 746 miejsc.

Miejsca parkingowe to temat rzeka. Opinie mieszkańców Piekar Śląskich są podzielone. Jedni uważają, że miejsc parkingowych jest w naszym mieście jak na lekarstwo. Inni z kolei twierdzą, że budowa nowych miejsc zabiera zieleń, której też jest niewiele. Większa ilość miejsc parkingowych jest jednak niezbędna – obecnie niemal każda rodzina posiada auto. Dodatkowo ze względu na ograniczoną liczbę miejsc postojowych, mieszkańcy osiedli często parkują w miejscach niedozwolonych.

Władze miasta starają się pogodzić wszystkie głosy mieszkańców i dostosować swoje wybory do ich oczekiwań. Kilka lat wstecz mocno oblegany parking pod Urzędem Miasta był dużo mniejszy i trudno dostępny. Przebudowa i uruchomienie systemu parkanizer dostarczyły 84 nowych miejsc parkingowych, przy czym pierwsza godzina parkowania jest darmowa. Ponadto utworzono również rozległy parking przy ul. Ziętka oraz następny np. przy dworcu autobusowym. W naszym mieście nie brakuje również mniejszych, osiedlowych parkingów.

Lista miejsc parkingowych powstałych lub wyznaczonych w latach 2015 – 2020:

ul. Piotra Skargi – 1,
ul. Skłodowskiej rejon szkoła – przedszkole – żłobek – 21,
ul. Pokoju – 52,
ul. Tarnogórska – 8,
Centrum Przesiadkowe ul. Jana Pawła II – 81,
ul. Janty, ul. Okrzei – 93,
ul. Żwirki, ul. Kościuszki – 100,
ul. Bednorza – 36,
ul. Skłodowskiej – rejon boiska – 12,
ul. Ziętka – 150,
parking za Urzędem Miasta – 84,
ul. Ofiar Katynia – 20,
ul. Roczkowskiego – 28,
ul. Alojzjanów, ul. Szeptyckiego – 20,
ul. Olimpijska – 30.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon