Wiceprezydent ze łzami w oczach – pomoc podopiecznym Fundacji „ Zostań Aniołem”

Wiceprezydent Miasta Piekary Śląskie, Krzysztof Turzański odwiedził podopiecznych Fundacji „Zostań Aniołem”. Spotkanie z niezwykłymi chłopcami wspomina bardzo ciepło – wychodząc nie krył łez wzruszenia. Podopieczni Fundacji są nie mają rodzin, są niepełnosprawni intelektualnie i ruchowo. Krzysztof Turzański apeluje o pomoc.

Fundacja Zostań Aniołem

Dom Pomocy Społecznej w Strumieniu prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame to placówka pobytu całodobowego, gdzie aktualnie przebywa 73 chłopców o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej i ruchowej. DPS ma zasięg ponadlokalny i służy dzieciom, które potrzebują pomocy, rehabilitacji i opieki. To właśnie tutaj przyjechał w odwiedziny Krzysztof Turzański.

- Podopieczni Fundacji “Zostań Aniołem”. Kiedy ich odwiedziłem już sama moja obecność wywołała uśmiechy na twarzy. Każdy chciał przybić piątkę, uścisnąć dłoń, przytulić się. Pokazać swój skromny pokój, przedstawić kolegów. Nie mają rodzin, nie znają innego życia i nie mają perspektyw na lepsze jutro. Prawdopodobnie zostaną w domu opieki społecznej do końca życia. Są niepełnosprawni intelektualnie i fizycznie, prawdopodobnie nawet nie wiedzą jak bardzo ich świat różni się od naszego. Wyszedłem nie mogąc powstrzymać łez – relacjonuje Krzysztof Turzański.

Jego słowa są odwzorowaniem emocji, które czuł po wkroczeniu do świata tych niepełnosprawnych chłopców. Dzieci najprawdopodobniej swoje całe życie spędzą w ścianach DPS-u. By poprawić ich warunki i spełnić małe marzenia wystarczy wpłacić symboliczna kwotę i/lub wziąć udział w #artsportfunchallenge2.

Pieniądze można wpłacić poprzez Skarbonkę utworzoną na portalu siepomaga.pl. Zebrana kwota umożliwi Fundacji zakup sprzętów sportowych i rekreacyjnych np. rowery, zestaw do gry w badmintona, siatka i słupki do gry w siatkówkę, piłki , hulajnogi, frisbee, rolki itd.). Dodatkowo celem zbiórki jest zakup i montaż piłkołapu na boisku należącym do DPS.

Z kolei #artsportfunchallenge2 to wyzwanie, które szczególnie ucieszy biegaczy i fanów Nordic Walking. Zadanie polega na pokonaniu wyznaczonej trasy w taki sposób, by zapis GPS przedstawiał jakiś ciekawy obrazek, który następnie należy opublikować na portalu społecznościowym. Każda osoba, która wykonana challenge jest upoważniona to nominowania kolejnych 5 osób. Czas na wykonanie zadania od daty nominacji to 1 tydzień. Osoby, które mimo nominacji nie podejmą wyzwania, będą mogły od niego odstąpić wpłacając symboliczna kwotę (10-20zł) na konto siepomaga.pl.

fot. Krzysztof Turzański

Subskrybuj piekary.info

google news icon