Ważne zmiany w rozkładach jazdy ZTM – rozkłady nieszkolne na prawie 100 liniach

W czasach pierwszego lockdownu ZTM bardzo szybko zareagowało na zmniejszającą się liczbę pasażerów i liczne obostrzenia. Ze względu na kolejną porcję restrykcji jaka została na nas nałożona, ZTM od 9.11 wprowadza kolejne zmiany.

Ztm

Czego dotyczą zmiany?

Zarząd Transportu Metropolitalnego postanowił zawiesić ok 20. linii autobusowych, których głównym zadaniem był dowóz dzieci i młodzieży do szkół. Kolejnych 100 połączeń autobusowych będzie obsługiwać pasażerów według rozkładów jazdy dni roboczych nieszkolnych. Zmiany nastąpią również w rozkładach jazdy kilku linii tramwajowych. Ograniczone zostaną także połączenia na trasach, które są najmniej uczęszczane. Modyfikacje w rozkładach jazdy dla autobusów zostały wprowadzone w poniedziałek – 9 listopada, a zmiany w połączeniach tramwajowych nastąpią 12 listopada.

Czemu następują modyfikację w rozkładach?

Przedstawiciele organizatora transportu wskazują, że jest to niezbędne po ostatnich obostrzeniach, które znacząco wpłynęły na frekwencję pasażerów na poszczególnych trasach. Wszystkie dzieci uczą się zdalnie, w domu, więc logicznym posunięciem jest czasowe zawieszenie linii autobusowych, które służyły tylko i wyłącznie dzieciom w podróży do szkoły. W związku z pandemią liczba osób korzystających z poszczególnych tras drastycznie się zmienia, dlatego też ZTM zawiesza połączenia lub zmienia rozkłady jazdy, by jak najbardziej przystosować komunikacje miejską do panujących warunków i potrzeb pasażerów.

Biorą pod uwagę stan epidemiologiczny w Polsce, komunikacja miejska również musi stosować się do specjalnych wytycznych. W trosce o zdrowie pasażerów codziennie dezynfekowane są autobusy i tramwaje. ZTM zlecił również dodatkowe czyszczenie automatów biletowych. Ponadto osoby kierujące pojazdami mają zalecenie, by otwierali wszystkie drzwi, po to aby pasażerowie nie musieli dotykać przycisków.

W związku z licznymi zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, zaleca się sprawdzenie rozkładu jazdy TUTAJ, jeszcze przed wyjściem z domu.

fot. ZTM/fb

Subskrybuj piekary.info

google news icon