Warsztaty pielęgnacji zwierząt w Spółdzielczym Domu Kultury

231520112 817277838981970 2080627330092846750 n

W dzisiejszych czasach na fryzjera czy kosmetyczkę zasługują także nasi czworonożni przyjaciele. Dla niektórych może być to wymysł czy fanaberia, jednak wiele ras psów czy kotów wymaga starannej pielęgnacji, której często trudno sprostać w warunkach domowych. Z pomocą w takich przypadkach przychodzą właśnie salony groomerskie. Jeden z nich zorganizował nawet spotkanie w mieście.

Przychodzi pies do groomera

Już 9 sierpnia, o godz. 17:00 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kazimierza Wielkiego odbędzie się spotkanie poświęcone pielęgnacji zwierząt. Specjaliści opowiedzą, jak dbać o szczególne potrzeby naszych przyjaciół. Czy każdy pies potrzebuje groomera? Dlaczego gubi sierść? Czy takie zabiegi są przyjemne? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą specjaliści z salonu Tekilka - SPA na 4 łapy, którzy każdego dnia zajmują się pielęgnacją zwierząt. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

W ciągu ostatnich lat, na terenie śląska pojawiło się naprawdę sporo tego typu salonów. Jak widać zarówno zapotrzebowanie jak i świadomość właścicieli ciągle się zwiększa.

Niestety, w dalszym ciągu znane są przypadki osób, które zaniedbują swoje zwierzęta. Warto pamiętać, że psy i koty, które nie są regularnie wyczesywane i kąpane, mogą borykać się z poważnymi problemami.

czytaj więcej: