Walentynki w Piekarach Śląskich. Gdzie spędzić dzień zakochanych?

Po raz kolejny w związku ze "świętem zakochanych" miejskie placówki oraz piekarskie restauracje zorganizowały tematyczne wydarzenia. W tym roku pary będą mogły spędzić 14 lutego w kinie, Rezydencji Luxury Hotel oraz Bibliotece. Oprócz tego dla najmłodszych zorganizowany był konkurs.

fot. Rezydencja Luxury Hotel
Projekt bez tytułu

Walentynki z Kinem Zacisze

W poniedziałek, 14 lutego odbędzie się seans filmu pt. "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Projekcje odbędą się o 17:30 i 19:30. Tego dnia obowiązuje specjalna promocja: bilet dla osoby towarzyszącej będzie kosztował o 25 proc. mnie. Komedia jest kontynuacją filmu "7 rzeczy, których nie wiecie o kobietach".

- W nowej odsłonie komedii o męskich "słabościach" Ricky walczy z twórczym kryzysem, Jarosław z atakami paniki, Filip szaleje na giełdzie, Stefan próbuje zapanować nad złością, a Kordian poskładać złamane serce. Tylko Tomek, jako jedyny z przyjaciół, nadal odważnie spełnia marzenia - czytamy w treści opisu.

Rezydencja Luxury Hotel zaprasza

W znanej piekarskiej restauracji zorganizowana zostanie romantyczna kolacja. Sala balowa zostanie przekształconą w luksusową restaurację. Zakochani będą mogli spędzić wieczór przy blasku świec oraz kosztować pysznego menu. W tym roku szef kuchni przygotował odrębne menu dla pań i panów.

Menu dla Niej:

  • Przystawka: pierś z kaczki / spring rolls warzywny / sos porzeczkowy
  • Zupa: pieczony bakłażan/ nasturcja/ wędzony łosoś/ oliwa truflowa
  • Danie główne: pierś perlicy/ sałata pak choi/ mus z ziemniaka/ topinambur
  • Deser: mango/ chilli/ kawa/ ananas/ sorbet

Menu dla Niego:

  • Przystawka: tatar wołowy / kolendra/ granat/ curry
  • Zupa: consome wołowe/ pierożek/ dorsz/ jarmuż
  • Danie główne: świeca wołowa/ batat/ szałwia/ brokuł/ gruszka
  • Deser: mango/ chilli/ kawa/ ananas/ sorbet

W trakcie kolacji goście będą mieli możliwość wsłuchać się w grę utalentowanego pianisty. Koszt kolacji to 150 zł/os. Możliwe godziny rezerwacji to: 17:30, 19 oraz 20:30. Stolik można zarezerwować pod numerem tel.: +48 32 450 25 88.

Biblioteczny miłosny kiermasz

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich z okazji Walentynek zorganizowany został kiermasz. Od piątku, 11 lutego wszyscy zainteresowani mogą kupić książkę lub darować ją bibliotece. Cena zaczyna się od 5 złotych. Wśród książek znaleźć można beletrystykę, literaturę popularnonaukową, książki dla dzieci i regionalia.

- Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na wydanie drukiem listów Pawła Słani do narzeczonej Marii Lortz z lat 1933-1939 - tłumaczy biblioteka miejska.

"Moja nietuzinkowa walentynka"

Ośrodek Kultury “Andaluzja” zorganizował konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej. Młodzież mogła wykorzystać dowolną technikę plastyczną.

Jury będzie oceniać pomysł, wykonanie, kreatywność, twórczość i wykorzystanie materiałów. Termin nadsyłania prac upłynął 11 grudnia o 14. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w Walentynki.

Subskrybuj piekary.info

google news icon