W Walentynki zakochaj się w bezpieczeństwie. Tak Piekary Śląskie świętowały 14 lutego

Pomysłów na ten dzień jest sporo. Na przykład w naszym mieście odbyła się z tej okazji akcja promująca bezpieczeństwo. Mieszkańcy mogli poćwiczyć swoje umiejętności w tym zakresie.

Walentynki z fantomem

Nigdy nie wiadomo, czy nie przyjedzie nam kiedyś uratować czyjegoś życia. Brzmi jak kadr z romantycznego filmu, ale wcale nie jest takie fikcyjne. Podstawa to znajomość zasad pierwszej pomocy. Jak reagować w przypadku zagrożenia? Jakie są numery alarmowe? Jak poprawnie wykonać resuscytację? Dziś z okazji 14 lutego mogli się tego dowiedzieć zainteresowani mieszkańcy. Rano przed Urzędem Miasta czekali na nich przedstawiciele piekarskiej Policji, WORP oraz Biura Zdrowia i Spraw Społecznych.

- Każdy mógł poćwiczyć masaż serca na fantomie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego rozdawali odblaski i opowiadali o bezpieczeństwie na drodze, natomiast dzielnicowi przestrzegali seniorów przed oszustami działającymi metodą "na policjanta" czy "pracownika banku" - opowiadają funkcjonariusze.

To tylko jedna z akcji, które odbyły się w naszym mieście z okazji Walentynek. Na kolejną z nich jeszcze można się wybrać. To wydarzenie kulturalne, jakie odbędzie się jutro, 15 lutego. Więcej informacji poniżej.

Piekary slaskie walentynki

Może Cię zainteresować:

Walentynkowe koncerty w Piekarach Śląskich. Gdzie można się wybrać z okazji święta zakochanych?

Autor: Urszula Gołkowska

09/02/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon