W pobliżu Dąbrówki Wielkiej ma powstać składowisko odpadów niebezpiecznych

Składowiska są najprostszą, najtańszą i najpowszechniejszą formą zagospodarowania odpadów. Obecność takich miejsc wiąże się z dużą uciążliwością dla mieszkańców. Uwalniające się toksyczne substancje i nadmierny hałas niekorzystanie wpływa na zdrowie i samopoczucie ludzi. Składowisko odpadów niebezpiecznych ma powstać nieopodal Dąbrówki Wielkiej, przy ul. Kluczborskiej 39 w Chorzowie.

M m toxic waste 2089779 1280

Śmierdząca sprawa

Do Urzędu Miasta Chorzów wpłynął wniosek od jednego z przedsiębiorców, który chce założyć składowisko odpadów niebezpiecznych przy u. Kluczborskiej 39. Chorzowski sanepid wydał już pozytywną opinie w tej sprawie. Zaniepokojeni mieszkańcy Maciejkowic (dzielnicy, w której ma powstać składowisko), złożyli w tej sprawie list do prezydenta miasta, w którym wyrażają swój swój sprzeciw. Maciejkowice mają już dość uciążliwych zakładów - przez kilka miesięcy elektrociepłownia CEZ truła mieszkańców, a na dodatek w pobliżu znajdują się Zakłady Azotowe, których działalność również nie należy do najprzyjemniejszych.

Odpowiedź na list mieszkańców

Prezydent Chorzowa, na jednym z portali społecznościowych odniósł się do apelu mieszkańców. Stwierdził, że dobrze wie co czują osoby zamieszkujące dzielnicę Maciejkowice. Po latach borykania się ze smrodem, mieszkańcy w końcu mogli odetchnąć świeżym powietrzem.

- Ja również nie jestem za tym, by w Chorzowie powstały jakiekolwiek składowiska odpadów (..), ale też, żeby powstawały jakiekolwiek firmy , które odpady magazynują, tym bardziej odpady niebezpieczne, a z takim przypadkiem mamy tam do czynienia. Mimo naszych niechęci do tego typu działalności sanepid wydał pozytywną opinię – mówił prezydent.

Cała nadzieja teraz w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach. Jeśli urząd wyda negatywną opinię, władze Chorzowa będą miały podstawy prawną do odrzucenia wniosku przedsiębiorcy, który chce składować niebezpieczne odpady przy ul. Kluczborskiej. Jeśli jednak RDOŚ wyda pozytywną opinię, mieszkańcy Piekar Śląskich również mogą liczyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami budowy składowiska odpadów niebezpiecznych w Maciejkowicach. O rozwoju sprawy będziemy informować na bieżąco.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Poszukiwany

Poszukiwany wpadł w w ręce policji z błahego powodu

Majowka w piekarach

Majówka 2021: ciekawe wydarzenia w Piekarach...

Droga

Ponad 600 tys. zł dofinansowania dla Piekar...

2vendo park

Piekary Śląskie Vendo Park: zmiana daty...

Mcdonalds

Piekary Śląskie: McDonald’s – data otwarcia...

M 147294483 835084560407970 6398818623294544088 n

Zima w pełni – jak wygląda sytuacja na drogach...