W piekarskim Kauflandzie pojawią się śląskie oznaczenia produktów. Kyjza, nudle, gymizy, maszkety i nie tylko

Radny Daniel Pliszka złożył wniosek do sieci Kaufland o wprowadzenie oznaczeń produktów po Śląsku. Jak tłumaczy obserwując sąsiednie miasta postanowił wdrożyć pomysł także w Piekarach. Biuro prasowe sieci Kaufland wydało pozytywną decyzję w sprawie.

Daniel Pliszka
W piekarskim Kauflandzie pojawia sie nazwy produktow po Slasku

W środę, 22 marca radny Daniel Pliszka otrzymał informację w sprawie wprowadzenia oznaczeń produktów w języku śląskim w piekarskim Kauflandzie. Samorządowiec po przeczytaniu informacji o wprowadzeniu napisów po śląsku w Tarnowskich Górach postanowił wnioskować o umieszczenie ich także w piekarskiej lokalizacji.

- Jakiś czas temu po przeczytaniu w mediach informacji o pojawieniu się śląskich oznaczeń w marketach sieci Kaufland - w Tarnowskich Górach, Katowicach i Knurowie postanowiłem zwrócić się do Dyrektora Departamentu Marketingu Kaufland Polska Marketu Spółka z o.o., aby takie rozwiązanie wprowadzić również w piekarskim markecie Kaufland - wyjaśnia Daniel Pliszka.

Śląskie oznaczenia produktów w piekarskim markecie Kaufland

Biuro prasowe sieci Kaufland wydało pozytywną decyzję w sprawie wniosku złożonego przez radnego. W piśmie podkreśliło, że sieć przywiązuje dużą wagę do regionalnych smaków i tradycji, dlatego też w każdym markecie można znaleźć produkty od lokalnych producentów.

- W ostatnim czasie w sklepach Kaufland w Katowicach oraz w Knurowie wprowadziliśmy dwujęzyczne nazwy kategorii. To ukłon naszej sieci w stronę lokalnych społeczności, a także nawiązanie do wyjątkowej kultury regionu. Niezwykle entuzjastyczny odbiór naszej inicjatywy przez konsumentów, media, a także władze lokalne to największe dla nas wyróżnienie. Z uwagi na pozytywne przyjęcie naszego konceptu planujemy wdrożyć dwujęzyczne nazwy kategorii w kolejnych sklepach na Śląsku – wyjaśnia biuro prasowe.

Oznaczenia kategorii produktów pojawią się w piekarskim Kauflandzie w najbliższych tygodniach, dokładna data obecnie nie jest jeszcze znana. Przypomnijmy, że po raz pierwszy zarząd sieci Kaufland wprowadził regionalizmy w katowickim sklepie Kaufland w październiku 2022 roku. Kolejne śląskie oznaczenia pojawiły się w Knurowie, a na początku lutego wydano pozytywną decyzję wprowadzenia ich także w Tarnowskich Górach.

Wśród oznaczeń pojawiły się takie słowa jak: gumiklyjzy, miynso, kejza, gymizy, bombony, śmiatki, maszkety dla psów czy nudle.

Kaufland Katowice SCC 23

Może Cię zainteresować:

Śląskie nazwy produktów pojawią się w sklepie Kaufland. To inicjatywa radnego i posła

Autor: Martyna Urban

21/02/2023

Ślunskie smaki w Kauflandzie

Może Cię zainteresować:

"Ślunskie smaki" w katowickim Kauflandzie. Niklaus Pieron: Znowu ktoś chce się przypodobać, ale nie potrafi tego zrobić dobrze

Autor: Patryk Osadnik

26/10/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon