W Piekarskim Centrum Medycznym można odwiedzać chorych. Wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym

COVID-19 skutecznie zmienił oblicze dzisiejszych czasów. Jedną z ogromnych trudności, do której ciężko się przyzwyczaić, bez wątpienia jest zakaz odwiedzania chorych w szpitalach. Wiele osób, podczas trwania pandemii, umarło w szpitalach samotnie, bez wsparcia bliskich. Każdy, kto ma w rodzinie kogoś kto wymaga hospitalizacji wie, jak bardzo trudny jest czas rozłąki i niepewności. Zwłaszcza teraz...

Piekarskie Centrum Medyczne

Piekarskie Centrum Medyczne poinformowało o możliwości odwiedzin, jednak w związku z trwającą nadal pandemią - mogą one odbywać się tylko na specjalnych zasadach.

  • Każda wizyta musi być uzgodniona z lekarzem sprawującym opiekę nad pacjentem.
  • Godziny odwiedzin to 14:00-16:00

Co z noworodkami?

Tu harmonogram nie obowiązuje. Odwiedziny są możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach, po otrzymaniu zgody kierownictwa oddziału. W związku z tym, że oddział noworodkowy ze względu na bycie "czystym" posiada wzmożony reżim sanitarny - na wniosek lekarza chętni odwiedzający ojcowie będą musieli przedstawić potwierdzenie przyjęcia szczepienia albo negatywny wynik testu antygenowego, ewentualnie PCR.

W reżimie sanitarnym

Osoba, która będzie odwiedzać pacjenta będzie musiała odbyć krótki wywiad epidemiologiczny dotyczący możliwego zakażenia się koronawirusem. Ankietę należy wypełnić i zostawić na portierni. Po wejściu dalej, konieczny będzie pomiar temperatury, dezynfekcja rąk oraz wymiana maseczki na nową. Obowiązuje zakaz samodzielnego poruszania się po obiekcie. Zgodnie z umówioną wizytą - osoba odwiedzająca zostanie doprowadzona do chorego przez specjalnie wyznaczonego pracownika. Po wejściu na oddział nastąpi ponowna dezynfekcja rąk, założenie jednorazowego fartucha i rękawic. Na sali może przebywać tylko jedna osoba. Odwiedzający mają zakaz przemieszczania się. Czas wizyty ogranicza się do minimum. Należy przestrzegać zasad dystansu społecznego i wszelkich innych. Po zakończeniu wizyty lekarz lub pracownik oddziału wyprowadzi odwiedzającego z sali i oddziału. Po wyjściu należy ściągnąć fartuch i wymienić maseczkę na nową.

W związku z zapowiadaną kolejną falą koronawirusa, powyższe zasady mogą ulec zmianie. Ostatecznie, warto docenić możliwość chociaż krótkich odwiedzin. W wielu przypadkach, na licznych szpitalnych oddziałach w innych placówkach - w dalszym ciągu jest to niemożliwe.

zdj. FB PCM

Subskrybuj piekary.info

google news icon