W piekarskiej bibliotece będzie się działo! Przed nami ciekawe warsztaty i spotkania

Przed nami cykl wydarzeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich. Spotkania autorskie, warsztaty, debata. To wszystko już w tym miesiącu.

Biblioteka

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich w dniach 22-25 listopada odbędzie się cykl ciekawych wydarzeń w ramach projektu „Biblioteka poza biblioteką”. Spotkania i warsztaty mają odbyć się w kilku miejscach, także poza biblioteką.

22 listopada

  • godz. 10-14

Spotkanie autorskie i warsztaty dla dzieci z Robertem Maciągiem – autorem książki „Wielka ucieczka Wawelskiego Smoka”.

Lokalizacja: Biblioteka Centralna, ul. Kalwaryjska 62d. Zajęcia dla grup zorganizowanych!

Opis warsztatów:

Okazuje się, że legenda o wawelskim smoku i jego tragicznej śmierci była wyssana z palca przez ówczesnych kronikarzy. Nie dość, że smok wcale nie był zły, to jeszcze przyjaźnił się i z krakowską królewną i z szewczykiem i to dzięki nim (nie mogąc znaleźć w Krakowie spokoju) uciekł przez pół świata to tajemniczego Kitaju. O wszystkim tym dowiedział się Robb Maciąg, który wzruszony prawdziwą historią przyjaźni i wspaniałych przygód smoka postanowił wszystko spisać i wydać jako książkę. Książka ta, pod tajemniczym tytułem „Wielka Ucieczka Wawelskiego Smoka” poprowadzi Was z Krakowa, przez Turcję, Persję i Azję Środkową aż do Kitaju – kraju leżącego za wielką pustynią i wielkim murem, a w którym ludzie kochają smoki.

  • godz. 17

„Z herbatą przez świat” – warsztaty herbaciano-podróżnicze z Robertem Maciągiem – podróżnikiem, autorem książki „Tysiąc szklanek herbaty”.

Lokalizacja: Aula Akademickiego Zespołu Szkół (Piekarski UTW), ul. Gimnazjalna 24. Wstęp wolny!

Opis warsztatów:

Warsztat polega na opowieści podróżniczej prowadzącej uczestników przez kilka krajów (Indie, Japonia, Etiopia, Iran, Tybet, Chiny, Maroko) połączonej z parzeniem lokalnych herbat. Będą herbaty słodkie, gorzkie, słone a nawet takie, które herbatami wcale nie są.Nie jest to więc warsztat polegający na ceremonii parzenia (jak w Japonii czy Chinach), ale 90 minutowej podróży z herbatą w dłoni. Uczestnicy poznają różnorodność herbat, metod parzenia, co jest genezą tradycji towarzyszących piciu kolejnych herbat itd. Przy okazji poznają kulturę odwiedzanych krajów. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki autora pt. „Tysiąc szklanek herbaty”.

24 listopada

  • godz. 10

Warsztaty scrapbookingu dla dzieci

Lokalizacja: Spółdzielczy Dom Kultury, ul. Kazimierza Wielkiego 1

Zajęcia dla grup zorganizowanych!

  • godz. 13

Warsztaty scrapbookingu dla dorosłych

Lokalizacja: Spółdzielczy Dom Kultury, ul. Kazimierza Wielkiego 1

Obowiązują zapisy: tel. 32 767 59 75

Opis warsztatów:

Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia kartek okolicznościowych oraz dekorowania albumów ze zdjęciami, pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od ang. scrapbook, oznaczającego taki album. Natomiast sam wyraz scrap oznacza skrawek. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, ćwieki, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej. Bardziej wyrafinowane ozdabianie wymaga także: pieczątek dekoracyjnych, farbek i pisaków, naklejek, dziurkaczy wzorków, kolorowego proszku itd. W trakcie warsztatów uczestnicy wykonają własnoręczne prace pod okiem instruktora, z materiałów, które zapewni organizator.

25 listopada

  • godz. 17.30

Debata literacka „Za Różewiczem” – z Hanną Diktą, Karoliną Oparą-Zych i Michałem Muszalikiem w roku jubileuszu stulecia urodzin Tadeusza Różewicza porozmawia Jakub Strumień.

Lokalizacja: Biblioteka Centralna, ul. Kalwaryjska 62d. Wstęp wolny!

Opis spotkania:

Rok 2021 został ogłoszony m.in. Rokiem Tadeusza Różewicza. Ta okazja zapewne w sposób szczególny zachęca do wymiany doświadczeń w obcowaniu z twórczością jednej z najwybitniejszych postaci literatury współczesnej. Wobec cielesnej nieobecności Pana Tadeusza na naszym spotkaniu i oszczędzając Mu tym samym znudzenia zmieszanego z zażenowaniem, uczestnicy spotkania pozwolą sobie na rozmowę na Jego temat.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Urzad miasta

Urzędy i instytucje w Piekarach Śląskich....

1 BIBLIOTEKAPODCHMURKA

Piekary Śląskie: „Biblioteka pod Chmurką” -...

Sms

System powiadomień SMS-owych w piekarskiej...

Biblioteka

Nowoczesna biblioteka w Piekarach Śląskich!

Kacper Ś. po zatrzymaniu

Zabójstwo 13-latki z Bytomia. Rozpoczął się proces Kacpra Ś.

Poszukiwany

Poszukiwany wpadł w w ręce policji z błahego powodu