W Piekarach uruchomiono wypożyczalnię planszówek Do wyboru jest aż 170 gier

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka uruchomiono wypożyczalnię gier planszowych. Inicjatywa została podjęta w odpowiedzi na ogłoszony projekt w Budżecie Obywatelskim Miasta Piekary Śląskie 2022 r. Do zbiorów biblioteki zakupiono 170 gier m.in. strategicznych, ekonomicznych, logicznych, karcianych, przygodowych i towarzyskich dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

MB im. Teodora Heneczka
Biblioteka im Heneczka

Wypożyczalnię gier uruchomiono 12 grudnia 2022 roku. Jest ona odpowiedzią na zgłoszony projekt do Budżetu Obywatelskiego 2022. W ramach inicjatywy zakupiono 170 gier, które są dostępne zarówno w Bibliotece Centralnej, jak i w każdej z filii na terenie miasta. Poszczególne gry można nabyć w:

  • Bibliotece Centralnej, przy ul. Kalwaryjskiej 62d,
  • Filii nr 1, przy ul. Jana Pawła II 59,
  • Filii nr 2, przy ul. Bytomskiej 205a,
  • Filii nr 3, przy ul. Tarnogórskiej 49,
  • Filii nr 4, przy ul. Rycerskiej 15a,
  • Filii nr 5, przy ul. Kusocińskiego 4,
  • Filii nr 6, przy ul. Partyzantów 2.

Wśród zakupionych gier planszowych znalazły się m.in.: Alchemicy, Wsiąść do Pociągu: Londyn, 7 cudów świata, Gra o Tron: sojusze, Smoki, Spirit Island, Party time oraz wiele innych. Lista wszystkich planszówek jest dostępna na stronie biblioteki.

- Gry planszowe ze względu na swoją zawartość są specjalną grupą materiałów bibliotecznych, dlatego prosimy o stosowanie się do zasad wypożyczania i korzystania zawartych w regulaminie, wszystkim nam zależy na tym, aby gry mogły służyć naszym użytkownikom jak najdłużej - informuje Miejska Biblioteka im. T. Heneczka.

Piekary biblioteka

Może Cię zainteresować:

Po te tytuły piekarzanie sięgali najchętniej. Co znalazło się w TOP 10 wypożyczanych książek?

Autor: Urszula Gołkowska

01/01/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon