W Piekarach Śląskich staną kolejne serca na nakrętki

Metalowy kosz stanął całkiem niedawno, a mieszkańcy już zdążyli zapełnić go nakrętkami. Z racji, że serduszko cieszy się ogromnym powodzeniem, postanowiono umieścić nowe kosze w innych częściach naszego miasta.

– Przyznam się, że nie spodziewałam się takich efektów i błyskawicznego napełnienia naszego, piekarskiego serca, ale bardzo się cieszę. Sama wrzuciłam pierwsze nakrętki, ale to Państwo wypełniliście całe serce, które przecież małe nie jest. Mamy wspaniałych mieszkańców i trzeba to wykorzystać. Postawimy kolejne serducha, żeby Wasza energia i chęć pomocy mogły być wykorzystane. Pomagamy! – mówi Sława Umińska-Duraj.

Pierwszy pojemnik został ustawiony przed Miejskim Domem Kultury w Piekarach Śląskich przy ul. Bytomskiej 73. Dosłownie w ciągu kilku dni kosz został zapełniony po brzegi nakrętkami. Tak szybkiej reakcji nie spodziewały się nawet władze naszego miasta. W związku z powyższym Zakład Gospodarki Komunalnej postanowił zakupić i postawić metalowe kosze w kolejnych dzielnicach Piekar Śląskich. Lokalizację kolejnych serduszek wybiorą wspólnie władze miasta z mieszkańcami.

Do końca grudnia dochód z nakrętek zgromadzonych w pierwszym metalowym koszu zostanie przekazany na potrzeby piekarskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Następne nakrętki z serduszek zostaną rozdysponowane pomiędzy różne akcje charytatywne i osoby potrzebujące wsparcia, a zajmie się tym grupa SPI. Społeczna Piekarska Inicjatywa będzie na początku każdego miesiąca ogłaszać, komu w danym miesiącu zostaną przekazane nakrętki. Na facebookowej grupie SPI powstanie specjalny post, w którym będzie można zgłaszać kandydatury osób potrzebujących/akcji charytatywnych, do których powinny trafić zebrane nakrętki.

O samej akcji dość szeroko opowiada Radosław Palacz:

fot. krzysztofturzanski.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Policja piekary

Nożownik na ul. Sowińskiego zaatakował starszego mężczyznę

Dziura w drodze

SOS Piekary – zgłoś awarię w mieście

Swiece

Zmarła Elżbiety Bardeli - ceniona nauczycielka...

Kaluza

Ochlapał cię samochód w Piekarach Śląskich?...

Piekarskie centrum medyczne

Duże zmiany w zarządzie Piekarskiego Centrum...

M m msp11 1

Kolejne termomodernizacje piekarskich placówek...