W Piekarach Śląskich powstanie kolejny Aldi

Budowa nowych obiektów w Piekarach Śląskich idzie pełną parą – na terenie zlikwidowanego Tritexu powstanie Aldi.

Aldii

Nowe inwestycje w mieście

Parę dni temu ruszyła budowa restauracji Mcdonald’s przy ul. Bytomskiej, a jej otwarcie planowane jest na grudzień tego roku. Będzie to pierwszy lokal tej sieci na terenie miasta. Za restauracją powstaje Vendo Park Handlowy. Jak widać, nowe inwestycje w Piekarach Śląskich zaczynają wyrastać jak grzyby po deszczu. To znak, że Piekary Śląskie są atrakcyjnym miejscem do tworzenia nowych inwestycji.

Zamiast Tritexu Aldi

Przyszła również kolej na zagospodarowanie terenu po zlikwidowanym Tritexie. Obecnie trwa tam budowa obiektu handlowego – sklepu Aldi. Budowa nowego sklepu może być nie do końca rozsądna, ponieważ miasto oferuje już szeroką gamę innych punktów handlowych w okolicy. Nieopodal powstającego obiektu znajdują się duże sklepy spożywcze takie jak: Kaufland (przy ul. Bytomskiej 41) oraz Biedronka (przy ul. Bytomskiej 69).

Uprzedzając pytania – miasto nie uczestniczyło w sprzedaży działki, była to transakcja pomiędzy partnerami prywatnymi. Prace postępują jednocześnie z sąsiednimi inwestycjami. Wygląda na to, że w przyszłym roku wjazd do naszego miasta zmieni się diametralnie – wspomina na swoim blogu wiceprezydent miasta Piekary Śląskie, Krzysztof Turzański.

W odległości 4 min od inwestycji znajduje się również sklep spożywczy sieci Polo Market (przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 15). Plusami nowej inwestycji będą nowe miejsca pracy i odprowadzane podatki, za które miasto będzie mogło realizować inwestycje miejskie.

Subskrybuj piekary.info

google news icon