W Piekarach rusza bezpłatna Szkoła Rodzenia

Wszystkie przyszłe mamy zaproszone są na zajęcia. Pierwsze ćwiczenia zaczynają się już dzisiaj.

Agata Mitera
5

W trosce o najmniejszych

Piekarskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. prowadzące Szpital Miejski w Piekarach Śląskich p.w. Św. Łukasza organizuje bezpłatne zajęcia w ramach Szkoły Rodzenia. Mogą w nich uczestniczyć wszystkie panie, nie tylko te mieszkające w naszym mieście. Spotkania odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w godzinach popołudniowych: 16:00-18:00.

Zajęcia składają się z wykładów i rozmów na tematy związane z porodem oraz późniejszą pielęgnacją maluszka. Następnie odbywają się specjalne ćwiczenia z elementami jogi. Na część teoretyczną można zapraszać osobę towarzyszącą.

- Panie obok podstawowych informacji związanych m.in. z rozwojem płodu, z porodem, karmieniem malucha dowiadują się także o możliwości porodu zabiegowego (cięcie cesarskie), o wszelkich szczepieniach ochronnych dziecka , czy też pielęgnacji skóry noworodka - opowiadają organizatorzy. - Mają również spotkanie na oddziale położniczym i sali porodowej - dodają.

Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać:

  • w Przychodni Rejonowej Nr 1 przy ulicy Piłsudskiego 5 w Piekarach Śląskich, pod numerem tel. (32) 284 55 20 wew. 53,
  • pod numerem telefonu położnej prowadzącej program: Elżbieta Małocha – 693 867 521,
  • na stronie internetowej: www.szpital.piekary.pl.

- Dla pań, które po czy podczas zajęć mają jakieś dodatkowe pytania, wątpliwości lub po prostu chcą jeszcze utrwalić, bądź pogłębić zdobytą wiedzę prowadzimy dodatkowe, indywidualne, no i również bezpłatne zajęcia w ramach szkoły – tłumaczy położna Elżbieta Małocha.

Dobre przygotowanie to podstawa

Piekarska placówka nie tylko szkoli przyszłe mamy, jak dobrze przejść przez poród i opiekować się noworodkiem. W zeszłym roku w miejscowym szpitalu przyszło na świat 616 dzieci. Niedawno urodziła się tutaj Maja - największa wśród niemowlaków dziewczynka. Mała mieszkanka naszego miasta ważyła 6860 gramów, a jej wzrost to 66 centymetrów. Szpitalny Oddział Położniczy chwali się także innymi swoimi pacjentami. Ich zdjęcia zobaczyć można na facebookowym profilu instytucji.

for. UM Piekary

Subskrybuj piekary.info

google news icon