W Piekarach przy ul. Roczkowskiego zatrzymano pedofila. Mężczyzna próbował umówić się z "13-latką"

Na parkingu marketu Aldi w Piekarach zatrzymano 37-letniego mężczyznę, który chciał umówić się z 13-letnią dziewczyną. Dzięki interwencji jednego z mieszkańców miasta i piekarskiej policji piekarzanin trafił do aresztu, gdzie czeka na postawienie zarzutów.

Mapy Google
Zatrzymanie pedofila w Piekarach

W Piekarach zatrzymano 37-letniego pedofila

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 maja. Około godziny 14.00 na parkingu marketu Aldi przy ulicy Księdza Jakuba Roczkowskiego policjanci z wydziały kryminalnego aresztowali 37-letniego piekarzanina. Mężczyzna wypisywał zbereźne rzeczy do 13-letniej "Kasi". Za nastolatkę podawał się dorosły mężczyzna, który na czas zauważył podejrzane zachowanie piekarzanina.

- Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu, gdzie usłyszy zarzuty - wyjaśnia Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej policji.

Ze względu na dobro śledztwa, policja nie podaje więcej informacji w sprawie. Piekarska policja przypomina, że należy ostrzegać dzieci przed takimi sytuacjami. Rodzice powinni ostrzegać i rozmawiać z dziećmi o tak delikatnych sprawach. Podstawowym zachowaniem dziecka w domu to nie wpuszczanie obcych do domu pod nieobecność rodziców. Innym zachowaniem naszego dziecka, na które powinniśmy mu wpoić, aby nie stało się ofiarą pedofila to:

  • unikanie miejsc odosobnionych,
  • nie reagowanie na ulicy na zaczepki,
  • nie powinno bać się powiedzenia “nie” w przypadku otrzymania propozycji pójścia z nieznajomym do jego mieszkania, przejażdżki samochodem itp.,
  • należy wpoić dziecku, że ma prawo krzyczeć, gryźć, kopać w przypadku kiedy by było do czegoś zmuszane.
Piekary śląskie nietrzeźwy kierowca

Może Cię zainteresować:

Piekary Śląskie. Nietrzeźwy kierowca przekroczył prędkość. Próbował ratować się łapówką

Autor: Redakcja TG

20/01/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon