W Piekarach powstaje wielkie centrum logistyczne

Przy ulicy Pod Lipami trwa wielka budowa. Na 10-hektarowym terenie powstaje nowoczesne centrum logistyczne. Zakończenie prac i oddanie obiektu do użytku zaplanowano jeszcze w tym roku!

Hillwood piekary

Przed rokiem warszawska firma Kome kupiła od miasta teren przy ulicy Pod Lipami oraz Drodze Wojewódzkiej nr 911. Za grunty o łącznej powierzchni 9,6 hektara zapłacono nieco ponad 10 milionów złotych.

Po załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności inwestycja szybko ruszyła. Dziś już prace są na zaawansowanym etapie. Plan jest ambitny, bo do końca roku w tym miejscu ma powstać ogromny magazyn o powierzchni 42 492 m2. Dla porównania pobliskie centrum handlowe MMG Centers ma niecałe 9 tys. m2.

Piekarskie centrum logistyczne będzie skomunikowane poprzez ulice Pod Lipami i niedawno wybudowaną ul. Inwestycyjną, która łączy się z ul. Podmiejską. Jego dużym atutem jest bliskość węzła autostrady A1 oddalonego zaledwie o 1,5 kilometra.

Budowany obiekt będzie halą wysokiego składowania o wysokości 10 m. Oprócz magazynowania będzie można w nim również prowadzić lekką produkcję. Całość będzie oświetlana za pomocą ekologicznych źródeł światła LED. Budynek będzie posiadał najwyższy standard odporności ogniowej (ponad 4000 MJ/m2).

Inwestycja jest realizowana dla firmy Hillwood, która wybudowała w naszym województwie dwa podobne centra logistyczne: Hillwood Sosnowiec Zagłębie i Hillwood Ruda Śląska. - Hillwood jest aktywny w województwie śląskim niemal od początku naszej działalności w Polsce. Do końca 2020 roku wybudowana przez nas nowoczesna powierzchnia magazynowa na Górnym Śląsku i w Zagłębiu wzrośnie do prawie 220 tys. m2. W pierwszym kwartale tego roku rozpoczęliśmy również budowę magazynów w Gliwicach i Mysłowicach, które w sumie dostarczą na rynek ponad 52 tys. m2 - powiedział Hubert Michalak portalowi Propertynews.pl.

Subskrybuj piekary.info

google news icon