W Piekarach grasował nożownik. Rzucił się na starszego mężczyznę

Makabryczne sceny na ul. Sowińskiego w biały dzień. Agresor rzucił się na starszego mężczyznę z nożem, pobił go i okradł. Został złapany przez policję. Grozi mu dożywocie.

Policja piekary

Rzucił się na 71-latka z nożem, pobił go i okradł

Policjanci o godz. 14 otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który potrzebował pilnie pomocy. Był nim 71-latek, który został pobity. Jak się okazało, w rejonie ul. Sowińskiego znany mu mężczyzna chciał go ugodzić nożem, jednak ten zdążył w porę zrobić unik. Agresor pobił go i zabrał torbę, w której znajdowała się gotówka z dokumentami. Za uciekającym nożownikiem pobiegł świadek, któremu udało się odebrać skradziony plecak i oddać go właścicielowi.

Nożownik z siekierą w ręku uciekał przed policją

Policjanci, podczas wykonywania czynności, zauważyli osobę, która odpowiadała rysopisowi sprawcy zdarzenia. Mężczyzna trzymał w ręku siekierę. Na widok policjantów odrzucił i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze od razu ruszyli za nim w pościg i zatrzymali 55-latka. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu. W sobotę prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa podczas rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi kara przynajmniej 12 lat więzienia. Najsurowszą karą, jaka może go spotkać, to dożywotnie pozbawienie wolności. Śledztwo prowadzi Ośrodek Zamiejscowy Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach z siedzibą w Piekarach Śląskich.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Koniec z upomieniami. Policja wstawia mandaty za brak maseczki

Koniec z upomieniami. Teraz będą mandaty za brak maseczek

Perfumy

Złodziej okradł piekarską drogerię

Nieletni zlodziej z Bytomia

16-letni złodziej z Bytomia okradł sklep w...

Zatrzymany

Piekary Śląskie. Rozbił szybę w automacie z...

Policja

Poszukiwany listami gończymi po latach wpadł w...

1marihuana

Kolejne zatrzymania osób posiadających...

M m 53 645174 g

Poszukiwany sprawca kradzieży 5 tysięcy złotych...