W Parku w Świerklańcu znaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Ciało należało do 33-letniego mieszkańca Piekar Śląskich

W świerklanieckim parku spacerowicze na terenie kompleksu leśnego znaleźli ciało młodego mężczyzny. Po wezwaniu służb na miejsce okazało się, że zwłoki należą do 33-letniego mieszkańca Piekar Śląskich. Policji udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach.

fot. Wikipedia
Świerklaniec-Park

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 13 lutego przed godziną 13. Spacerowicze w kompleksie leśnym, przy jeziorze Świerklaniec odnaleźli ciało młodego mężczyzny.

- Spacerowicze przechadzając się po parku dostrzegli leżącego mężczyznę. Początkowo myśleli, że jest on pod wpływem alkoholu i chwilowo odpoczywa. Jednak z powodu braku reakcji mężczyzny wezwali służby. Po ich przybyciu okazało się, że nie żyje - tłumaczy st. sierż. Kamil Kubica, oficer prasowy KPP w Tarnowskich Górach.

Oficer prasowy potwierdza, że policji jest znana tożsamość mężczyzny. Jednakże ze względu na dobro sprawy nie mogą ujawnić takich informacji.

Prokuratura przejęła sprawę

Ciało 33-letniego mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. To ona wykaże co było przyczyną śmierci mieszkańca Piekar. Po czynnościach policyjnych sprawę przejęła prokuratura rejonowa.

- Prokurator dokonał oględzin z udziałem technika. Zwłoki zostały zabezpieczone, jesteśmy w trakcie przeprowadzania sekcji zwłok - wyniki będą najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Mogę potwierdzić, że zmarły był mieszkańcem Piekar Śląskich - mówi Anna Szymocha-Żak, prokuratur rejonowy w Tarnowskich Górach.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Alkomat

Kosztowna „pamiątka” z przejażdżki rowerem. 2500 zł w błoto

Zdarzenie z udziałem warchlaków

W Dąbrówce samochód osobowy zderzył się z dwoma warchlakami

Pijany kierowca autobusu w Piekarach

Pijany kierowca autobusu zatrzymany w Piekarach

Pożar Piekary Śląskie 4

Pożar domu jednorodzinnego w Piekarach Śląskich

Złodziej rowerów

Seryjny złodziej rowerów zatrzymany

Młodzi chuligani zdewastowali kapliczkę

Młodzi wandale zdewastowali odnowioną kapliczkę Maria Hilf

Nowe samochody dla śląskiej policji

Nowe nieoznakowane radiowozy dla śląskiej policji. Zdjęcia