W Parku w Świerklańcu znaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Ciało należało do 33-letniego mieszkańca Piekar Śląskich

W świerklanieckim parku spacerowicze na terenie kompleksu leśnego znaleźli ciało młodego mężczyzny. Po wezwaniu służb na miejsce okazało się, że zwłoki należą do 33-letniego mieszkańca Piekar Śląskich. Policji udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach.

fot. Wikipedia
Świerklaniec-Park

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 13 lutego przed godziną 13. Spacerowicze w kompleksie leśnym, przy jeziorze Świerklaniec odnaleźli ciało młodego mężczyzny.

- Spacerowicze przechadzając się po parku dostrzegli leżącego mężczyznę. Początkowo myśleli, że jest on pod wpływem alkoholu i chwilowo odpoczywa. Jednak z powodu braku reakcji mężczyzny wezwali służby. Po ich przybyciu okazało się, że nie żyje - tłumaczy st. sierż. Kamil Kubica, oficer prasowy KPP w Tarnowskich Górach.

Oficer prasowy potwierdza, że policji jest znana tożsamość mężczyzny. Jednakże ze względu na dobro sprawy nie mogą ujawnić takich informacji.

Prokuratura przejęła sprawę

Ciało 33-letniego mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. To ona wykaże co było przyczyną śmierci mieszkańca Piekar. Po czynnościach policyjnych sprawę przejęła prokuratura rejonowa.

- Prokurator dokonał oględzin z udziałem technika. Zwłoki zostały zabezpieczone, jesteśmy w trakcie przeprowadzania sekcji zwłok - wyniki będą najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Mogę potwierdzić, że zmarły był mieszkańcem Piekar Śląskich - mówi Anna Szymocha-Żak, prokuratur rejonowy w Tarnowskich Górach.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek Wyszyńskiego

Potrącenie na przejściu dla pieszych na ul. Wyszyńskiego

Pożar mieszkania w Piekarach

Trwa zbiórka dla ofiar pożaru mieszkania przy ul. Kościuszki

Wypadek Kopiec

Czołowe zderzenie skody z toyotą na wysokości Kopca

Oszuści w Piekarach

Udając pracowników energetyki okradli piekarzanina

Zatrzymania osób poszukiwanych piekary

14 osób zatrzymanych przez piekarskich policjantów

Wzorowy mieszkaniec

Młody mężczyzna zatrzymał pijanego kierowcę

Sluzby ratownicze

Potrącony 9-latek nadal przebywa w szpitalu