W Parku Świerklaniec znaleziono 4 owce

Park w Świerklańcu, to doskonałe miejsce na rodzinne wypady. Z Piekar, w niespełna 20 minut można dojechać tam na rowerze. Asfaltowe alejki, staw, skromne zaplecze gastronomiczne, bliskie sąsiedztwo Zbiornika Zaporowego Kozłowa Góra czy wybudowany przez Donnersmarcków Pałac Kawalera - każdego dnia przyciąga wielu chętnych. Dziś, 5 lipca 2021 roku, do parku zawitali nietypowi goście...

4 owieczki

O poranku, pracownik gospodarczy Parku Świerklaniec zauważył paradujące jedną z alejek... cztery owieczki. Po powiadomieniu pracowników Urzędu Gminy w Świerklańcu, podjęto decyzję o pomocy zwierzętom.

Jak dobry pasterz, pracownik zagonił owce w bezpieczne miejsce, gdzie zostały one napojone wodą. Obecnie przebywają one w jednym z budynków po byłym mini zoo, działającym na terenie parku.

Niestety, mimo najlepszej opieki, z uwagi na to, że zwierzęta nie mogą długo pozostać na terenie nieczynnego już obiektu, pracownicy starają się odnaleźć właściciela. Owce nie sprawiają wrażenia wystraszonych. Są ogolone, co świadczy o tym, że zapewne ktoś w ostatnim czasie zebrał z nich wełnę.

Kto zgubił owce?

Niewykluczone, że zguby uciekły z jednego z pobliskich gospodarstw. Być może z okolic Kozłowej Góry czy Wymysłowa. Chociaż gościom bardzo podoba się park, każdy kto posiada informację na temat ich właściciela lub zna osobę, która na co dzień zajmuje się hodowlą owiec - proszony jest o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy w Świerklańcu. Tel. 32 284-74-00

zdj. Facebook Park w Świerklańcu

Subskrybuj piekary.info

google news icon