Uznani piekarzanie, którzy zmarli w 2021 i 2020 roku. Wspominamy ich dokonania we Wszystkich Świętych

W ciągu ostatnich 12 miesięcy pożegnaliśmy znanych i zasłużonych mieszkańców Piekar Śląskich. Byli związani ze sportem, kulturą, i działalnością społeczną. Wspominamy ich dokonania we Wszystkich Świętych

W 2021 roku pożegnaliśmy Wiktora Franki, który był aktywnym działaczem Związku Górnośląskiego, członkiem Kół Piekary Śląskie i Michałkowice. W 2020 roku, w listopadzie, natomiast odeszła Gabriela Kossakowska, wieloletnia radna Rady Miasta Piekary Śląskie, w kadencji 2014-2018, która była znana z organizacji imprez charytatywnych. W tym samym roku, również w w listopadzie, pożegnaliśmy także radnego Piotra Papaję, który był zaangażowany w życie naszej miejscowości.

Zmarli w 2020 roku:

28 czerwca 2020 r. pożegnaliśmy Kazimierza Boryczkę, który był dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Akademickim Zespole Szkół w Piekarach Śląskich. To dzięki niemu szkoła nazywa się tak jak teraz i odzyskała swój sztandar. Więcej informacji na temat Kazimierza Boryczki znajdziecie w naszej galerii zdjęć.

Reprezentował nas na Mistrzostwach Polski

Piotr Szymik był wieloletnim pracownikiem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich od kilkunastu lat prowadził zajęcia pływania. Najpierw szkolił adeptów tej sztuki na basenie przy dawnej kopalni Andaluzja, a później w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 5. Był wychowawcą wielu pokoleń pływackich. To dzięki Niemu wielu piekarzan nauczyło się pływać. Był pasjonatem pływania, zdobywcą wielu medali podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu. W 2018 roku podczas Mistrzostw Polski w pływaniu w kategorii masters zdobył złoty medal na dystansie 400 metrów stylem zmiennym, srebro na 1500 metrów stylem dowolnym, srebro na 400 metrów stylem dowolnym, srebro na 200 metrów motylkiem i srebro na 200 metrów stylem zmiennym.

Mieszkańcy Brzezin go kochali

Śp. ksiądz Proboszcz Henryk Foika był wyjątkowym człowiekiem, kapłanem od wielu lat związanym z naszym miastem. Był zaangażowany w sprowadzanie do parafii relikwii wielu świętych Kościoła Katolickiego. Zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł 5 stycznia 2020 roku.

Subskrybuj piekary.info

google news icon