Uważaj na drodze! Dwa potrącenia pieszych w Piekarach Śląskich

Marznący deszcz, mgła, słaba widoczność – w takich warunkach nie trudno o wypadek na drodze. W ostatnim czasie doszło do dwóch incydentów – na ul. Jana Pawła II i ul. Bytomskiej. Szczegóły poniżej.

M 53 641641 g

Pierwszy wypadek wydarzył się na ulicy Jana Pawła II, w okolicy skrzyżowania z ulicą Gen. Stanisława Maczka. Kobieta jadąca od ulicy Kamiennej potrąciła 50-letnią pieszą przechodzącą przez jezdnie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia – wszystkie osoby były trzeźwe. Działania policjantów ujawniły, iż kobieta kierująca alfą romea nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej. Wskutek tego doszło do wypadku. Poszkodowana wymagała hospitalizacji – niezwłocznie zabrano ją do szpitala. Teraz sprawą zajmują się piekarscy śledczy.

Kolejny incydent miał miejsce na ul. Bytomskiej. Kobieta kierująca samochodem marki renault potrąciła 42-letnią mieszkankę Piekar Śląskich. Piesza nie odniosła większych obrażeń, nie wymagała hospitalizacji. 48-letnia mieszkanka Radzionkowa została ukarana. Za spowodowanie kolizji otrzymała mandat karny.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na jezdni. Chwila nieuwagi może doprowadzić do poważnego wypadku. Nie przeceniajmy swoich sił i umiejętności. Piesi proszeni są o noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w porze wieczorno-nocnej, gdy widoczność jest mocno ograniczona.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon