Uwaga! Nowe zmiany w obostrzeniach + szczepionka

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej o godz. 10.00 premier Mateusz Morawiecki zapowiedział ważne zmiany w obowiązujących obostrzeniach. Co nowego nas czeka?

M Screenshot 2020 11 21 1 Facebook

Jakie zmiany w restrykcjach ogłosił premier?

1. Od przyszłej soboty – 28 listopada – galerie handlowe zostaną otwarte, lecz będą one działać w najwyższym reżimie sanitarnym.
2. Gastronomia – zamknięta do 27 grudnia (nadal istnieje możliwość wydawania posiłków na wynos lub w dowozie).
3. Kina, teatry, muzea i inne ośrodki kultury – zamknięte do 27 grudnia.
4. Siłownie i baseny – pozostają zamknięte do 27 grudnia.
5. Szkoły – wszystkie szkoły zamknięte do 23 grudnia.
6. Ferie – przerwa edukacyjna w szkołach obejmie wszystkich uczniów w tym samym czasie od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 roku.

Widmo szczepionki

- Przed nami tak zwane 100 dni Solidarności w walce z COVID-19– wysoce prawdopodobne jest, że na końcu tego okresu będzie dostępna szczepionka. Nawet jeśli nie wszyscy ludzie od razu będą zaszczepieni, czy część nie zgodzi się na to – to znaczna ilość osób zaszczepionych pozwoli na szybsze przerwanie łańcucha zakażeń - mówił Mateusz Morawiecki.

Pierwsze dostawy szczepionki, jak wspominał podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki mają się pojawić 18 stycznia 2021 roku.

Konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego, wiceprezesa Rady Ministrów, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego:

Subskrybuj piekary.info

google news icon