UWAGA! Charytatywny maraton biegowy i Nordic Walking dla Lenki przeniesiony!

21 listopada miał się odbyć charytatywny 12-godzinny maraton biegowy i Nordic Walking. Ze względu na dodatkowe obostrzenia, które zostały niedawno ogłoszone, maraton zostaje przeniesiony na 6 grudnia.

1bieganie

W związku z restrykcjami, które do 29 listopada zabraniają organizacji jakichkolwiek wydarzeń sportowych takich jaki np. biegi, maraton organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich zostaje przeniesiony na 6 grudnia. Organizatorzy mają nadzieję, że ten termin będzie ostateczny i wydarzenie się odbędzie.

Trasa maratonu bez zmian

Maraton biegowy i Nordic Walking ma trwać nieprzerwanie przez 12 godzin. Zawodnicy będą musieli się zmierzyć z wyznaczoną trasą o długości około 5km. Każdy uczestnik, w wyznaczonym czasie będzie mógł pokonać pętlę dowolną ilość razy. Amatorzy rozpoczną swoją rywalizację na stadionie MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3 o godz. 6.00, a trasa ma przebiegać w lesie Dioblina.

Wszyscy zainteresowani zawodami muszą się uprzednio zapisać na konkretną godzinę. Pierwsza grupa zawodników wystartuje o godzinie 6.00, a ostatnio o godzinie 17.00, tak by zakończyć imprezę o godzinie 18.00. Zgłoszenia do maratonu są przyjmowane elektronicznie TUTAJ. W treści maila należy podać imię, nazwisko, oraz godziny, w których chcę się uczestniczyć. Opłata wpisowa będzie wynosić 20 zł i każdy uczestnik musi ją uiścić w dniu zawodów. Zapisy trwają do czwartku, 19 listopada.

W maratonie mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, aczkolwiek muszą się wtedy znajdować pod opieką osoby dorosłej. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Zawodnicy którzy przebiegną lub przejdą największą ilość kilometrów zostaną dodatkowo wyróżnieni. Jedna osoba może wystartować kilka razy podczas tych 12. godzin, a jej wyniki będą zsumowane.

Wydarzenie jest specjalnie zorganizowane by pomóc 9-letniej Lence w walce z poważną chorobą. Dziewczynka zachorowała w październiku i obecnie leczy się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie . Lenka przeszła już 3 zabiegi, a teraz rozpoczęła leczenie w postaci nowoczesnej immunoterapii. Ta metoda jest bardzo kosztowną formą leczenia. Nie da się także przewidzieć ile potrzeba czasu, by przyniosła efekty.

Nowy termin wydarzenia powinien jeszcze bardziej zmotywować nas do nagłośnienia sprawy. Mamy wiele czasu, by zachęcić do udziału jak największą ilość osób. Dochody z całej akcji zostaną przekazane na rzecz walki 9-letniej Lenki z nowotworem.

Subskrybuj piekary.info

google news icon