Utrudnienia w ruchu – przebudowa DK 94 w toku

Na początku listopada rozpoczął się częściowy remont nawierzchni DK 94, obejmujący drogę od ul. Harcerskiej w stronę Bytomia. Biorąc pod uwagę charakter prac, na powyższym odcinku pojawiły się utrudnienia i ruch wahadłowy.

Wykonawcą jest firma Hut sp. z o.o. Boronów

Aktualnie prace obejmują ścięcie poboczy, wymianę istniejącej podbudowy oraz zabudowę krawężników. Następny etap będzie dotyczyć sfrezowania starej nawierzchni oraz wykonania nowej nakładki asfaltowej. Wykonawcą remontu jest firma Hut sp. z o.o. Boronów.

- Prace powinny potrwać dwa tygodnie - informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Piekary Śląskie. - Wszystko jest jednak uzależnione od warunków atmosferycznych - dodaje.

Inwestycja w 85% jest dofinansowana z Metropolitarnego Funduszu Solidarności na rok 2020, a jej całkowity koszt to 242 305,08 zł. Jest bardzo istotna, ponieważ droga krajowa nr 94 to bezpłatna alternatywa dla autostrady A4. DK 94 jest w znacznej części poprowadzona starą trasą drogi krajowej nr 4, w związku z czym potocznie nazywana jest czwórką. Jest bardzo ważnym łącznikiem, ponieważ pełni w głownej mierze rolę trasy zapasowej - okazuje się przydatna w razie wystąpienia wypadku lub innego czynnika, który utrudnia ruch na autostradzie A4. Poza tym DK 94 łączy Piekary Śląskie z Bytomiem i Czeladzią.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon