Utrudnienia na drogach w związku z Pielgrzymką Kobiet do Piekar. Tysiące pielgrzymów zawita do miasta

Po raz kolejny do Piekar Śląskich przybędzie Pielgrzymka Kobiet do Piekar Śląskich. W niedzielę, 21 sierpnia kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Zmiany będą obowiązywały przez kilkadziesiąt godzin.

KMP Piekary
KMP Piekary

W dniach 20 sierpnia od godziny 17 do 21 sierpnia do godziny 18 wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Bytomskiej od skrzyżowania z ul.: Ziętka do Studziennej oraz na ul.: Studziennej, Ficka, Popiełuszki i Placu Maryjnym.

21 sierpnia utrudnienia w ruchu kołowym będą występowały w centrum miasta w ciągu całego dnia. Zakaz poruszania się pojazdów na ul. Bytomskiej (poza samochodami uprzywilejowanymi służb) będzie obowiązywał w godzinach od 7.00 do 18.00 od skrzyżowania z ulicą Generała Jerzego Ziętka do skrzyżowania z ulicą Papieża Jana Pawła II.

Oprócz utrudnień dodatkowo zakaz handlu

Zakaz handlu, wzorem lat ubiegłych, obowiązywał będzie przy ulicy Bytomskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Pod Lipami do skrzyżowania z ulicą Generała Jerzego Ziętka. Umieszczone zostaną tabliczki dotyczące działalności handlowej przy ulicy Bytomskiej oraz informujące o odholowywaniu pojazdów z ulicy Generała Jerzego Ziętka od skrzyżowania z ulicą Bytomską do ulicy Papieża Jana Pawła II.

Komunikacja miejska 21 sierpnia w godzinach 7– 18 zmianie podlegać będzie funkcjonowanie komunikacji autobusowej na zamkniętym odcinku ul. Bytomskiej. Wyłączone zostaną przystanki Piekary Bazylika (w obu kierunkach) oraz Piekary Dwór (w kierunku Bytom). Autobusy pojadą ul. Bytomska następnie skręcą w ul. Ziętka i skierują się do ul. Jana Pawła II. Więcej informacji jest dostępnych na stronie ZTM.

Gdzie możemy zaparkować?

  • ul. K. Miarki, parking za Centrum Handlowym – autokary
  • parking przy ul. Ziętka – na wysokości byłej KWK Piekary
  • ul. Chopina (strona prawa, jadąc od ul. Pod Lipami)

Pomoc medyczna dla uczestników pielgrzymki

Przygotowane będą dwa ambulanse pogotowia z Piekarskiego Centrum Medycznego - Szpital Miejski pod wezwaniem świętego Łukasza (jeden ambulans z lekarzem i ratownikiem medycznym oraz jeden ambulans z dwoma ratownikami medycznymi). Karetki pogotowia ratunkowego oraz ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym będzie można oddać krew, zaparkowane będą na ulicy Popiełuszki 17, przy budynku Hotelu.

Ponadto o bezpieczeństwo medyczne pielgrzymów na wzgórzu zadbają Ratownicy Maltańscy, a Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe stacjonować będzie w swej siedzibie przy ulicy Karola Miarki.

Subskrybuj piekary.info

google news icon