Urzędy i instytucje w Piekarach Śląskich. Sprawdź, jak pracują w czasie Wielkanocy

Wielki Piątek i Wielka Sobota przypadają odpowiednio 2 i 3 kwietnia. Z tego powodu mogą się zmienić godziny pracy urzędów i instytucji. Niektóre z nich będą nieczynne, inne z kolei będą pracować w standardowych godzinach mimo świąt.

Urzad miasta

Urząd Miasta i Urząd Stanu Cywilnego

Urząd Miejski będzie czynny w godzinach od 7.30 do 15.30, czyli tak jak w każdy piątek. W takich godzinach będzie również otwarty Urząd Stanu Cywilnego. Pomimo świąt wielkanocnych jednostki będą przyjmować petentów w standardowych godzinach urzędowania.

Powiatowy Urząd Pracy

Tutaj również nie przewiduje się zmian w godzinach pracy placówki. Powiatowy Urząd pracy w Piekarach Śląskich będzie czynny w godzinach od 7.30 do 15.30. Ze względu na objęcie kwarantanną większości pracowników Urzędu, do 6 kwietnia jednostka będzie funkcjonowała w ograniczonym zakresie.

Terminy wstawienia się do Urzędu lub obowiązkowego kontaktu telefonicznego znajdują się w harmonogramie dostępnym na internetowej stronie PUP – www.piekaryslaskie.praca.gov.pl. Pracownicy placówki kontaktują się z osobami zarejestrowanymi telefonicznie lub mailowo. Ponadto jednostka rekomenduje rejestrację elektroniczną za pomocą portalu www.praca.gov.pl. Osobiste wizyty w Urzędzie możliwe są po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu i godziny.

Wstrzymane są podpisy wszystkich umów cywilno-prawnych oraz wystawianie skierowań na formy aktywności, z wyjątkiem realizacji Tarczy Antykryzysowej. Nowe terminy podpisania dokumentów będą ustalane indywidualne, poprzez kontakt telefoniczny pracowników PUP, po 6.04.2021r. Zmianom uległ również termin naboru wniosków o dofinansowanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Wnioski będą przyjmowane w dniach 26.04.2021 – 27.04.2021r.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa w naszym województwie Zarząd MPWiK w Piekarach Śląskich postanowił wstrzymać do odwołania wszelkie prace, które wymagają wizyty pracowników u klientów. W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników jednostki, w najbliższym czasie pracownicy wykonywać będą wyłącznie prace związane z usuwaniem awarii.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka

Biblioteka w Piekarach Śląskich w okresie Wielkanocy będzie nieczynna w dniach 2-5 kwietnia. Biorąc pod uwagę obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa biblioteka działa w nieco innej formie. O tym jak wypożyczyć książkę/audiobooka w czasie pandemii przeczytamy TUTAJ.

Subskrybuj piekary.info

google news icon