Urząd ogłosił finalistów konkursu “Miasto w oku kamery”. Piekary zyskały wysokiej klasy film promujący

Urząd Miasta w Piekarach Śląskich zorganizował konkurs pn. "Miasto w oku kamery". Uczestnicy mieli za zadanie nagrać wysokiej jakości film promujący miasto. Wśród licznych zgłoszeń tylko trzy osoby zostały nagrodzone w konkursie. Zdaniem jury najlepszym filmem reklamującym Piekary Śląskie jest nagrania autorstwa Tomasza Kacprzaka.

Tomasz Kacprzak
Piekary Śląskie

Do 31 października br. przyjmowane były zgłoszenia w konkursie "Miasto w oku kamery". Celem konkursu było wyłonienie najlepszego filmu promującego Piekary Śląskie. Rzecznik prasowy miasta podkreśla, że do urzędu wpłynęło wiele zgłoszeń, dlatego jury miała utrudnioną pracę.

Trzy tysiące złotych dla zwycięzcy

W poniedziałek, 14 października UM w Piekarach poinformował o wyłonionych finalistach konkursu. Zwycięzcą został piekarzanin, który na co dzień publikuje zdjęcia miasta z różnych perspektyw.

  • I Nagrodę dla filmu Tomasza Kacprzaka – nagroda pieniężna w wysokości 3000 złotych,
  • II Nagrodę dla filmu Karoliny Wrześniowskiej oraz Dawida Pawletko – nagroda pieniężna w wysokości 1000 złotych,
  • III Nagrodę dla Sandry Skorupy – nagroda pieniężna w wysokości 500 złotych,
  • Komisja zdecydowała również o przyznaniu dodatkowego wyróżnienia dla filmu autorstwa Marka Słoty.

- Film ten w dynamiczny sposób ukazuje wszystkie najważniejsze miejsca w Piekarach Śląskich i jednocześnie charakteryzuje się atrakcyjnymi wizualnie ujęciami - opisuje zwycięski film Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy piekarskiego magistratu.

Natomiast sam zwycięzca podkreślił, że takie rozstrzygnięcie konkursu jest dla niego miłym zaskoczeniem. - Taka wiadomość na początku dnia daje sporawego kopa energii. Z tego miejsca dziękuję całej rodzinie za wsparcie oraz pomoc w realizacji filmu. Tegoroczna kontuzja skutecznie nas ograniczyła, ale udało się zająć 1-sze miejsce - wyjaśnił Tomasz Kacprzak.

Pozostałe filmy finalistów można obejrzeć na Facebookowym profilu urzędu miasta oraz w Kinie Zacisze (nagrania będą wyświetlane przed seansami filmowymi).

Subskrybuj piekary.info

google news icon