Urodziła się największa dziewczynka w Polsce

Dzisiaj, 3 sierpnia, w Piekarskim Centrum Medycznym na świat przyszła Maja. Dziewczynka waży „zaledwie” 6860 gramów i mierzy 66 centymetrów.

Bobas

Piekarskie „maleństwo”

Piekarski szpital na facebookowym profilu publikuje zdjęcia swoich malutkich pacjentów. Dzisiaj dołączyła do nich Maja. Jak informują pracownicy placówki, mama i noworodek czują się dobrze.

Ze względu na swoje rozmiary, mała pacjentka dołączyła do listy największych noworodków w Polsce. Maja jest największą dziewczynką spośród nich. Rekord należy jednak do Kacpra ze Szczecina, który ważył aż 7 kilogramów. Przypomnijmy, że dziecko po narodzeniu waży między 3250 a 3400 gramów. Oczywiście często zdarzają się odstępstwa od tej normy. Waga małego człowieczka zależy od kilku czynników. Wśród nich występują: uwarunkowania genetyczne oraz waga matki.

Polskie bobasy

Tematy porodów i samych noworodków, nie tylko tych o wyjątkowych rozmiarach, są w Polsce bardzo popularne. Warto wspomnieć na przykład historię słynnych sześcioraczków z Karkowa. Maleństwa przyszły na świat rok temu i momentalnie podbiły serca rodziców… i internautów. Mają nawet swoje konto na Instagramie. Z pewnością popularności dodaje im fakt, że są pierwszymi sześcioraczkami, które urodziły się w Polsce.
fot. pixabay

Subskrybuj piekary.info

google news icon