Uroczyste rozświetlenie choinki w Piekarach Śląskich. Mieszkańcy zabiorą do domu małe drzewka

Już jutro w naszym mieście światełkami rozbłyśnie świąteczna dekoracja. To jednak nie jedyna atrakcja, jaka będzie czekać na mieszkańców tego wieczoru.

UM Piekary Śląskie
Piekary śląskie choinka

Piekary Śląskie szykują się na święta

Połowa adwentu już za nami. Na ulicach i w oknach pojawia się coraz więcej bożonarodzeniowych ozdób. Czujemy zbliżające się święta. W tym roku w Piekarach nie zabraknie tradycyjnego spotkania przy choince i wspólnym śpiewaniu.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 12 grudnia. Poprzedzi je Msza święta w Bazylice NMP i św. Bartłomieja o godzinie 18:00. Po nabożeństwie będzie można zabrać do domu Betlejemskie Światło Pokoju. To płomień przywożony co roku przez harcerzy i skautów z Groty Narodzenia.

- To wyjątkowa okazja, aby spotkać się i rozgrzać swoje serca płomieniem z Betlejem. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: "Światło dla ciebie". Płomień, który powierzono Związkowi Harcerstwa Polskiego, pozwala odkryć ważne dla zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów wartości i uczy być ich stróżami - stwierdzają organizatorzy poniedziałkowego wydarzenia.

O godzinie 19:00 na Placu Mariackim zostanie uroczyście rozświetlona choinka. Ozdoba pozostanie z nami przez świąteczny okres. Co więcej, mieszkańcy będą mogli wziąć z sobą do domów małe drzewka. Spotkanie przy choince umili koncert kolęd w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej "Piekary Julian" i chóru "Św. Barbara".

Uwaga kierowcy

W związku z zaplanowanym wydarzeniem w tym miejscu tymczasowo zmieni się organizacja ruchu. 12 grudnia od godziny 7:00 zablokowany zostanie wjazd na Plac Mariacki przy Bazylice NMP i św. Bartłomieja.

Subskrybuj piekary.info

google news icon