Underground Piekary Śląskie. Knajpa-zaskoczenie w Kozłowej Górze

Ofertę gastronomiczną Piekar Śląskich, raczej trudno nazwać bogatą. Mimo licznych restauracji i całkiem sporej liczby pizzerii - mieszkańcy nie potrafią wybrać swojego faworyta. Nie brakuje natomiast uwag i negatywnych komentarzy kierowanych w stronę lokalnego jedzenia. W przypadku pizzy - wielu oczekuje czegoś w stylu włoskim, raz po raz rzucając nazwy knajp w sąsiednich miejscowościach, gdzie serwowane są zadawalające produkty.

Margherita, Spinaci i frytki belgijskie.

Faktycznie, w Piekarach pizzy włoskiej nie było. Kilka lokali serwuje cienkie, dosyć smaczne placki (Bar Praha czy Klub Piekarnik) a jeden nawet próbuje tworzyć pizze, wyglądem aspirujące do tych ze słonecznej Italii (Przy Stole), które jednak ze smakiem i jakością nie mają zbyt wiele wspólnego... Reszta to raczej wytwory nazwane przez wielu polskimi. Kallzone, Brothers, Monte Carlo, Speed czy Soprano. Mimo gwiazdek przyznanych przez agregatory opinii, gdy któryś z mieszkańców rzuci swoim numerem jeden, zawsze znajdzie się kilku innych, którzy z powodzeniem zanegują wybór.

Czas na inne...

Choć pub działa już pewien czas na lokalnym rynku, nie każdy wie, gdzie to w ogóle jest. Underground PUB & PIZZA to rodzynek w północnej dzielnicy Kozłowa Góra. Lokal znajduje się przy ul. Łąkowej 2. Oprócz pokaźnej gamy napojów, które z chęcią degustują koneserzy, warto zwrócić uwagę na jedyną taką w mieście pizzę! Chociaż wnętrze lokalu pozostawia wiele do życzenia, siadając w ogródku i zacieśniając swoje pole widzenia tylko do stolika i zebranym przy nich osób... Można poczuć się jak... Na pewno nie w naszym mieście!

W stylu neapolitańskim

Jak czytamy na stronie, Pizza neapolitańska uznawana jest za pierwszą oryginalną pizzę. Była wówczas jedzeniem dla ubogich, przyrządzanym na ulicach przez tzw. pizzaioli. Wyjątkowy smak potrawy sprawił, że jej popularność szybko przekroczyła granice ubogich dzielnic Neapolu.

Podstawą w Undergroundzie są cztery niezwykłe komponenty. To mąka, ciasto, składniki i wygląd!

Do wypieku używana jest tradycyjna włoska mąka typu "00". Ciasto powstaje przy dodaniu wody, drożdży i soli morskiej. Po wyrobieniu wyrasta przez ponad 2 doby w specjalnie przygotowanych warunkach, czemu zawdzięcza swoją strukturę. Właściciele deklarują także, że używają najwyższej jakości składników z Włoch. Wypiekane pizze mają nieregularne kształty o średnicy ok. 32 cm. Wyrośnięte brzegi i cienki i wilgotny środek sprawiają, że jest naprawdę insta-friendly.

Cennik i menu

Cena za pizzę wacha się od 20 do 35 złotych. To naprawdę rozsądne widełki biorąc pod uwagę ceny np. w Chorzowie czy Katowicach. W menu znajdują się pozycie dla wegetarian, fanów mięsa czy owoców morza. Do pizzy podawane są sosy (czosnkowy niestety na bazie przyprawy w proszku) oraz smakowite oliwy, serwowane w małych, szklanych fiolkach. Jeśli chodzi o dodatki, można zamówić frytki belgijskie w atrakcyjnej cenie 6 zł.

To tylko opinia...

Zestawiając smak z wymaganiami mieszkańców, mając na uwadze wszystkie sugestie dotyczące tego, że w Piekarach brakuje prawdziwej pizzy, z całą pewnością można pokusić się o stwierdzenie, że to najsmaczniejsza pizza w mieście. Ciasto naprawdę "robi robotę", a jakość składników jest dobra. Oczywiście to tylko nasza redakcyjna opinia. A jak wiadomo - ilu smakoszy, tyle smaków.

Subskrybuj piekary.info

google news icon