Udana operacja guza przytarczycy w Piekarskim Centrum Medycznym

W Piekarskim Centrum Medycznym, udało się z sukcesem przeprowadzić skomplikowaną operację u pacjenta z podejrzeniem raka przytarczycy. Dzięki zaangażowaniu zespołu i użyciu innowacyjnego urządzenia – pacjent został już wypisany z oddziału!

Zespół operacyjny podjął się zadania w zeszłym tygodniu. Zabieg przeprowadzono na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologii pod kierownictwem dr n. med. Marka Justa. Podczas trwającej 2 godziny operacji, użyto urządzenia Fluobeam, które jest w stanie identyfikować przytarczyce za pomocą metody immunofluorescencji firmy Inomed Polska sp. z o.o. Podejrzany guz został usunięty, mimo tego, że zabieg był bardzo trudny do przeprowadzenia ze względu na brak dokładnego miejsca zmiany. Innowacyjne urządzenie pomogło w identyfikacji. Okazało się, że 7 cm guz położony był między kręgosłupem, przełykiem a tchawicą!

W całej Polsce działają tylko dwa urządzenia tego typu. Firma Inomed, na wniosek szpitala – udostępniła sprzęt potrzebny do przeprowadzenia operacji. W przyszłości również będzie istniała możliwość korzystania z tego niezwykłego urządzenia, które z całą pewnością pomaga w ratowaniu ludzkiego życia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon