Uczeń ZS1 w Piekarach Śląskich autorem książki

Jakub Kubica, uczeń Zespołu Szkół nr 1 wydał swoją pierwszą książkę, która trafiła do ogólnopolskiej sprzedaży. Ponadto podręcznik został wpisany w kanon podstawowych lektur studentów jednej z polskich uczelni.

153673048 859296234926895 235178219758690467 n

Wydanie książki to wielki powód do dumy, tym bardziej jeśli stoi się na początku kariery. Jakub Kubica to młody pasjonat sieci komputerowych oraz pozostałych zagadnień IT. Uczeń ZS1 na swoim koncie ma już komplet kwalifikacji zawodowych, które uprawniają go do posługiwania się dyplomem technika informatyki. Jakub Kubica posiada również wiele certyfikatów Akademii Cisco. Wydawnictwo ITSTART ujrzało potencjał w nastolatku i postanowiło wydać jego książkę. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Książka jest już dostępna w ogólnopolskiej sprzedaży, a dodatkowo trafiła do kanonu podstawowych podręczników dla studentów uczących się w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni.

„Podstawy sieci komputerowych dla technika i studenta” – opis książki

Książka kierowana jest dla każdego czytelnika, nawet ze znikomą wiedzą informatyczną, chcącego zrozumieć jak działają sieci komputerowe. Przede wszystkim adresowana jest do uczniów techników informatycznych, teleinformatycznych oraz studentów IT, ponieważ zawiera odnośniki do podstaw programowych i zagadnień jakie należy opanować w trakcie całego cyklu nauki. Dodatkową pomocą w zdobywaniu wiedzy są przykłady, ćwiczenia, pytania diagnozujące wiedzę i linki w postaci kodów QR do treści źródłowych, a także zestaw samo oceniających plików *.pka symulatora sieciowego Packet Tracer.

Kilka dni temu, Jakub Kubica wręczył egzemplarz swojej książki ze specjalną dedykacją Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich, Katarzynie Musiałek. Nastolatkowi życzymy dalszych sukcesów i rozwoju swojej pasji.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon