Tydzień Bibliotek w Piekarach Śląskich

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich trwa Tydzień Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Na ten czas zaplanowano wiele ciekawych przedsięwzięć. Sprawdź harmonogram wydarzeń.

Bibliotek centralna

Program:

Filia nr 1 przy ul. Jana Pawła II 59
Gra miejska – konkurs „Detektywi przyrody – rodzina na tropie” (7-25 maja)

To idealna zabawa dla całych rodzin. Gra polega na pokonaniu wyznaczonej trasy według mapy, którą otrzymują drużyny od organizatora. Trzeba dotrzeć do wskazanych punktów – obiektów przyrodniczych, rozpoznać je, zrobić im zdjęcie, czy narysować owoc lub liść. Dzięki temu starsi i młodsi mieszkańcy Piekar Śląskich odkryją różnorodność miejskiej przyrody.

Biblioteka Centralna przy ul. Kalwaryjskiej 62d

Wystawa malarstwa Katarzyny Bebiołki pt. Emocjonalna Entropia (7-31 maja)

„Moje obrazy to moje emocje, to emocje innych ludzi. Maluję intuicyjnie. Malowanie daje mi przyjemność motoryczną i mam dziecięcą radość z malowania tak jak Pablo Picasso” - mówi Katarzyna Bebiołka.

Rodowita piekarzanka, Katarzyna Bebiołka, jest aktywną żoną i mamą dwóch córek, a także nauczycielką wychowania fizycznego w jednej z piekarskich szkół. Od wielu lat jej pasją jej taniec i choreografia. Niedawno zakochała się również w malowaniu. Jej ciekawą twórczość będzie można podziwiać do końca maja.

Filia nr 2 przy ul. Bytomskiej 205a
Konkurs „Literackie emotikonki” (8-13 maja)

Zabawa polega na odszyfrowaniu tytułów książek, które ukryły się pod emotikonowymi rebusami. Warto śledzić bibliotecznego Facebooka, ponieważ tam oraz na stronie internetowej Biblioteki zamieszczane są zagadki.

Biblioteka Centralna przy ul. Kalwaryjskiej 62d
Upoluj grę planszową pt. „Znajdziesz mnie w bibliotece” (10-14 maja)

Jeśli jesteś pasjonatem gier planszowych to powinieneś wziąć udział w tej zabawie. Wystarczy, że w dniach 10-14 maja przyjdziesz do biblioteki i wypożyczysz przynajmniej jedną książkę lub zapiszesz się do biblioteki, a możesz stać się posiadaczem unikatowej gry planszowej, która została specjalnie stworzona na tą okazję. W magicznej kuli do losowania zostanie ukrytych 10 szczęśliwych losów. Może to Ty będziesz tym szczęśliwcem?

Filia nr 5 przy ul. Kusocińskiego 4
„Znajdziesz mnie w bibliotece, czyli książka niespodzianka” (10-14 maja)

Każdy czytelnik biblioteki będzie mógł nabyć za cenę 5 zł tajemniczą książkę opakowaną w papier i oznakowaną liczbą. Pod opakowaniem znajdują się ciekawe pozycje dla dzieci jak i dla dorosłych. Po zapłaceniu 5 zł otrzymujemy los z cyfrą oznaczającą daną książkę.

fot. Daniel Lekszycki

Subskrybuj piekary.info

google news icon