Turniej podnoszenia ciężarów w Piekarach. Najlepsi ciężarowcy pojawią się w Hali MOSiR

W Hali MOSiR przy ulicy Jerzego Ziętka odbędzie się Turniej Podnoszenia Ciężarów z okazji Święta Niepodległości połączony z finałem Śląskiej Ligi Juniorów. W Piekarach pojawią się najlepsze sztangistki i sztangiści ze Śląska, którzy rywalizować będą w czterech grupach wiekowych. Zawody połączone będą z 100-leciem GKS Andaluzja.

Łukasz Ściebiorowski
Ciężary Piekary

W niedzielę, 20 listopada do Hali MOSiR zjadą się najlepsi ciężarowcy z całego województwa. O godzinie 9 rozpocznie się odprawa zawodników, natomiast o 12:30 rozpoczną się zawody pierwszej grupy. Zawodnicy będą rywalizować w czterech grupach wiekowych: U15, U17, U20 oraz seniorzy.

- Zapraszamy wszystkich sympatyków podnoszenia ciężarów, zwłaszcza osoby, które nie miały okazji oglądać jeszcze zmagań sztangistów. Jest to też zwieńczenie tegorocznych zmagań zawodników, które dostarczyły dużo emocji i radości zawodnikom. Zapewne tak też będzie w niedzielę. Jest to też znakomita okazja do promocji sportu jak samego podnoszenia ciężarów - zachęca radny Łukasz Ściebiorowski.

Ciąg dalszy 100-lecia GKS Andaluzja

Rywalizacja będzie odbywać również w ramach IV rundy, czyli Finału Śląskiej Ligi Juniorów do lat 20. Po trzech dotychczasowych rundach prowadzi w tabeli drużyna HKS Szopienice z dorobkiem 3356,9 pkt sinclaira. Drugą lokatę obecnie na podium zajmują juniorzy GKS Transbed Andaluzja z 3121,8 pkt, a trzecią CKS „Slavia” Ruda Śląska z 2750,3 pkt. W rywalizacji na pomoście zobaczymy jeszcze drużyny KPC Hejnał Kęty, MOSiR Łaziska, TS Czarni Góral Żywiec.

Zawody w Hali MOSiR odbędą się w ramach tegorocznych obchodów 100-lecia GKS Andaluzja, które rozpoczęły się w czerwcu 2022 roku meczem piłkarzy "Andaluzji" z Ruchem Chorzów. W lipcu odbył się natomiast piknik sportowy oraz uroczysta akademia. Zawody ciężarowców połączą się z nieco opóźnionymi obchodami Święta Niepodległości. Warto przypomnieć, że, że klub z Brzozowic-Kamienia ma już 100 lat. Sekcja piłki nożnej działa tam bowiem od roku 1922, a podnoszenia ciężarów od 1968.

Subskrybuj piekary.info

google news icon