Trzy razy pod rząd zatrzymana za jazdę po pijaku. W trakcie kontroli 32-latka miała blisko promil alkoholu

Policjanci z Piekar Śląskich prowadzili w trakcie minionego weekendu (26-27 marca) akcje "bezpieczny cyklista" oraz "trzeźwość". Przebadanych zostało blisko 800 kierowców, z czego 72 zostało wylegitymowanych. Skontrolowanych zostało także 37. rowerzystów.

Policjanci z KMP w Piekarach ujawnili trzech kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. Pierwszy mężczyzna został zatrzymany już o godzinie 7.

- Pierwszego kierującego BMW policjanci zatrzymali na ul. Czołgistów. Badanie alkomatem wykazało u 51-latka blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu - wyjaśnia sierż. szt. Łukasz Czepkowski, oficer prasowy jednostki.

Rekordzistka trzy razy prowadziła pod wpływem

Kolejną osobą zatrzymaną do kontroli była 32-letnia mieszkanka powiatu tarnogórskiego. Kobieta kierowała fordem przy ulicy Podmiejskiej. 32-latka miała blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu dokumentacji okazało się, że w styczniu br. w ciągu 9 dni dwa razy została zatrzymana za jadę pod wpływem alkoholu.

Ostatnim zatrzymanym kierowcą był 66-latek, u którego wykryto półtora promila alkoholu. Już wcześniej odebrano mu prawo jazdy za kierowanie pojazdem "podwójnym gazie"

- Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz polisy OC - dodaje Czepkowki.

Warto przypomnieć, że od 1 stycznia 2022 roku wzrosła maksymalna grzywna, jaką może nałożyć sąd za popełnione wykroczenia - do 30 tysięcy złotych. Natomiast kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon