Trzy pokolenia piekarzan na scenie. Premiera „Kontinuum istnienia” już dziś

Wszyscy wiemy, że najmłodsi mogą sporo nauczyć się od starszych i odwrotnie. A gdyby połączyć siły i wspólnymi siłami realizować coś ciekawego? Katarzyna Bebiołka oraz Małgorzata Nowak zdecydowały się na takie właśnie rozwiązanie. Zaprosiły trzy pokolenia piekarzan... na scenę.

Tak powstał spektakl „Kontinuum istnienia”. Swoją premierę ma właśnie dziś, 9 listopada.

- „Kontinuum istnienia” to być tu i teraz pamięć o przeszłości, o przodkach,
o tym skąd pochodzimy oraz tworzyć przyszłość. Spektakl to wewnętrzna refleksja, co po mnie pozostanie, jak żyję dzisiaj. … ile zmagań, ile walk, ile trudności, ile smutku, ile radość, i ile historii miłosnych, ile oczekiwań i nadziei na lepsze jutro było, jest i będzie - opowiadają twórcy przedstawienia.

Przed publicznością zaprezentują się aktorzy w rozmaitym wieku. Najmłodszy z nich ma lat 6, a najstarszy - 78. Wśród artystów znajdziemy także przedstawicieli Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich.

- Reżyserki podjęły próbę połączenia kilku pokoleń na scenie. Chciały tym samym pokazać, otwartość, mądrość, która płynie z każdego pokolenia. Przeogromna moc jest w każdym pokoleniu, młodsi nie istnieliby bez starszych, a starsi bez młodszych. Więź, doświadczenie, radość, spontaniczność były przewodnikami w tworzeniu spektaklu. Bo o to chyba w naszym życiu chodzi, by czerpać od innych i dzielić się sobą z innymi. Wszyscy jesteśmy połączeni. Ja Jestem, bo ty jesteś - tłumaczą organizatorzy wydarzenia.

Premierowe przestawienie będziemy mogli zobaczyć o godzinie 18 w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich (ul. Bytomska 73). Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasach MDK lub w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 (ul. Bytomska 152).

Jak przebiegały ćwiczenia i próby przed występem? Zobacz zdjęcia.

Dziś, 9 listopada, w naszym mieście odbędzie się wyjątkowy spektakl. Zobacz, jak zdobyć wejściówki na „Kontinuum istnienia”.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Próba zespołu Oberschlesien tydzień przed premierowym koncertem

Oberschlesien wydaje nową płytę. Rozmowa z Marcelem Różanką

Chorzowski Brass Band

Koncert Chorzowskiego Brass Bandu w MDK Piekary

Muzeum Powstań Śląskich Zdjęcie Główne

Do Muzeum Powstań Śląskich na lekcje, warsztaty i urodziny!

Holiday Golden Resotr

Rodzinny odpoczynek nad morzem? Tylko Holiday Golden Resort!

Salon Śląski

Historia Piekar Śląskich w Pałacu Kawalera w Świerklańcu

Strzelczyk

Ksiądz Strzelczyk, urodzony w Piekarach...

000001płytaklachule

Piekarskie Klachule – płyta już dostępna