Trwają poszukiwania sprawców dewastacji nagrobków. Policjanci proszą o pomoc mieszkańców

W nocy z 7 na 8 maja na przy parafialnym cmentarzu przy ulicy Józefskiej zostały zniszczone 42 nagrobki. Szkody wyceniono na kilkaset tysięcy złotych. Policjanci proszą o pomoc mieszkańców w odnalezieniu sprawców dewastacji.

- Policjanci intensywnie pracują nad rozwiązaniem sprawy. Sprawdzane są nagrania z okolicznych monitoringów oraz wszelkie poszlaki w sprawie - podkreśla sierż. szt. Łukasz Czepkowski, oficer prasowy KMP w Piekarach.

Czepkowski dodaje, że mieszkańcy, którzy posiadają jakiekolwiek informacje w sprawie proszeni są o kontakt z policją. Dzięki temu służby uzyskają szerszy obraz sprawy, a dewastatorzy zostaną uchwyceni i pociągnięci do odpowiedzialności.

Proboszcz poruszony wyrządzonymi szkodami

Ksiądz Grzegorz Brzyszkowski - proboszcz Parafii Św. Józefa podczas niedzielnych ogłoszeń poruszył temat kilkudziesięciu zniszczonych nagrobków na parafialnym cmentarzu. "To smutna i bulwersująca wiadomość w nocy zniszczonych zostało kilkadziesiąt nagrobków". Proboszcz dodał, że nie wie jak zakwalifikować fakt, że zmarli komuś przeszkadzają. Podkreślił, iż ma nadzieję, że sprawcy zostaną ujawnieni, ponieważ koszty naprawy będą ogromne.

Do sprawy odniósł się także poseł Jerzy Polaczek. Tak skomentował ją na swoim profilu na Facebooku: "Ten czyn jest jednym z najbardziej odrażających, ohydnych i bestialskich przestępstw niszczących świętość miejsca jakim jest cmentarz i najbardziej osobistą pamięć o tych których znaliśmy .Policja podjęła niezwłocznie czynności mające na celu ustalenie sprawców tego haniebnego przestępstwa. Apeluję do wszystkich osób które mogą w tej sprawie pomóc policji i prokuraturze o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich".

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Cmentarz św. Józefa, Piekary Śląskie

30 nagrobków zdewastowano w nocy na cmentarzu św. Józefa

Kolizja drogowa Piekary

Gigantyczny mandat dla młodego kierowcy z Piekar

pierwsza-pomoc-piekary

"Bezpieczne Ferie 2022" w Piekarach Śląskich

Kontrola trzeźwości Piekary Śląskie

Miał 2,5 promila alkoholu i jechał mercedesem

Policja

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

Policja

Zatrzymano sprawce zniszczenia mienia

Telefon

Stare numery policji przestaną działać