Trwa zbiórka na operację oczu piekarzanki. Jej wada wzroku pogłębia się każdego dnia

Od kilku tygodni trwa zbiórka środków pieniężnych na operację oczu Agaty Szydłowskiej - piekarzanki. Kobieta od wielu lat zmaga się z poważną wadą wzroku, która coraz bardziej się pogłębia. Aktualnie jest to aż -10,5 w każdym oku. Jedynie operacja może pomóc w wyleczeniu kobiety.

Zbiórka na operację oczu Piekary

Na stronie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na operację oczu Agaty Szydłowskiej - piekarzanki. Kobieta od 7. roku życia cierpi na poważną wadę wzroku. W poniedziałek, 27 czerwca po konsultacji z okulistą okazało się, że jej wada wzroku pogorszyła się z -9 dioptrii na -10.5 w każdym oku. Wada powoduje powracające migreny, trudności z utrzymaniem równowagi, nie wspominając o obniżonym komforcie życia.

- Pogarszający się wzrok powoduje silne migreny, bardzo utrudniając Agacie normalne, codzienne życie. Jedyną nadzieją jest dla Agaty operacja oczu. Wzrok Agaty został wyceniony na 25 000 zł - wyjaśnia organizatorka zbiórki na stronie zrzutka.pl.

Choroba uprzykrza życie od najmłodszych lat

Jak wyjaśnia organizatorka zbiórki, Agata Szydłowska znana jest piekarskiej społeczności jako osoba działająca charytatywnie i wspierająca zbiórki. Od wielu miesięcy prowadzi licytacje przedmiotów, z których datek przekazywany jest na Wojownika Nikosia - 5-letniego chłopca cierpiącego na na dysplazję oskrzelowo - płucną i refluks żołądkowo-przełykowo-gardłowy. - Ona pomaga każdemu, tak po cichu. Nie afiszuje się tym. To taka nasza piekarska supermenka - tłumaczy Bożena Boncol, jej znajoma. Z roku na rok wada pogarsza się w zastraszającym tempie. Może znajdzie się ktoś kto ma doświadczenie i kontakt z jakąś świetną kliniką w tym zakresie - dodaje.

- Moim marzeniem jest zmniejszenie wady. Nie marzę, żeby nie nosić okularów, jestem do nich nauczona, chciałabym tylko zatrzymać tę wadę - tłumaczy Agata Szydłowska.

Zbiórkę na operację oczu można wesprzeć na stronie zrzutka.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Dominika Gucwa leczenie zbiórka

W sieci założono zbiórkę na leczenie 42-letniej piekarzanki

Piknik dla Jasia

Na MOSiR-ze odbędzie się Piknik Charytatywny dla Jasia

Zbiórka na odbudowę domu

Trwa zbiórka na odbudowę domu Mateusza Kocura

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS