Trwa zbiórka dla ofiar pożaru mieszkania przy ul. Kościuszki. Ogień zabrał ich dorobek życia

Przy ulicy Kościuszki przed kilkoma dniami doszło do pożaru mieszkania w jednej z kamienic. Mieszkańcy z powodu szybko rozprzestrzeniającego się pożaru chcieli skoczyć z okna. Jednak dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej bezpiecznie opuścili mieszkanie. W wyniku pożaru spłonął cały dobytek piekarzan. Przyjaciele poszkodowanych założyli zbiórkę, by wesprzeć ich finansowo.

zrzutka.pl
Pożar mieszkania w Piekarach

W środę, 12 października w godzinach popołudniowych doszło do pożaru mieszkania w jednej z kamienic przy ulicy Kościuszki. Ogień odciął drogę ucieczki dwóm 30-letnim mieszkańcom - Barbarze i Cyrylowi. Dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej piekarzanie zostali ewakuowani klatką schodową. Na miejsce skierowano łącznie 17 zastępów straży pożarnej.

Mężczyzna doznał poparzeń rąk, w związku z czym został przetransportowany do Piekarskiego Centrum Medycznego, natomiast u kobiety doszło do poparzenia dróg oddechowych, dlatego też przetransportowano ją do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Zbiórka na odbudowę życia

W pożarze spłonął cały majątek piekarzan - od dokumentów, po ubrania, rzeczy osobiste i pamiątki rodzinne. W imieniu poszkodowanych - Basi i Cyryla ich przyjaciele założyli zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

- Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w odnalezieniu się w tej trudnej sytuacji i odbudowie życia na nowo - proszą piekarzanie. - Dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę, dzięki niej będzie nam łatwiej stanąć na nogi i zacząć życie od nowa - dodają.

Kwota została wyznaczona na 25 tysięcy złotych, obecnie udało uzbierać się ponad dwa tysiące złotych. Zbiórkę można wesprzeć poprzez wpłatę dowolnej sumy na stronie zrzutka.pl.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Pijana kobieta prowadziła samochód z dzieckiem

Piekarzanie zatrzymali pijaną kobietę, która prowadziła auto

Kolizja toyoty i nissana na ul. Bytomskiej

Na ul. Bytomskiej samochód bez kierowcy uderzył w nissana

Kolizja ulica Bednorza

Zderzenie drogowe na skrzyżowaniu Bednorza z Roździeńskiego

Zadymienie Bończyka

Piekarzanin pierzyną palił w piecu typu koza

Wypompowywanie wody

Liczne interwencje straży pożarnej w Piekarach

Amfetamina w Piekarach

Policjanci zabezpieczyli tysiąc działek amfetaminy

Zdjęcie ilustracyjne. Kierowca

Pijany w sztok jechał pod prąd na DW911