Trwa zbiórka dla ofiar pożaru mieszkania przy ul. Kościuszki. Ogień zabrał ich dorobek życia

Przy ulicy Kościuszki przed kilkoma dniami doszło do pożaru mieszkania w jednej z kamienic. Mieszkańcy z powodu szybko rozprzestrzeniającego się pożaru chcieli skoczyć z okna. Jednak dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej bezpiecznie opuścili mieszkanie. W wyniku pożaru spłonął cały dobytek piekarzan. Przyjaciele poszkodowanych założyli zbiórkę, by wesprzeć ich finansowo.

zrzutka.pl
Pożar mieszkania w Piekarach

W środę, 12 października w godzinach popołudniowych doszło do pożaru mieszkania w jednej z kamienic przy ulicy Kościuszki. Ogień odciął drogę ucieczki dwóm 30-letnim mieszkańcom - Barbarze i Cyrylowi. Dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej piekarzanie zostali ewakuowani klatką schodową. Na miejsce skierowano łącznie 17 zastępów straży pożarnej.

Mężczyzna doznał poparzeń rąk, w związku z czym został przetransportowany do Piekarskiego Centrum Medycznego, natomiast u kobiety doszło do poparzenia dróg oddechowych, dlatego też przetransportowano ją do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Zbiórka na odbudowę życia

W pożarze spłonął cały majątek piekarzan - od dokumentów, po ubrania, rzeczy osobiste i pamiątki rodzinne. W imieniu poszkodowanych - Basi i Cyryla ich przyjaciele założyli zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

- Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w odnalezieniu się w tej trudnej sytuacji i odbudowie życia na nowo - proszą piekarzanie. - Dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę, dzięki niej będzie nam łatwiej stanąć na nogi i zacząć życie od nowa - dodają.

Kwota została wyznaczona na 25 tysięcy złotych, obecnie udało uzbierać się ponad dwa tysiące złotych. Zbiórkę można wesprzeć poprzez wpłatę dowolnej sumy na stronie zrzutka.pl.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Niebezpieczne składowisko w Piekarach

Sąd wydał wyrok w sprawie nielegalnego składowiska odpadów

Katalizatory

Kolejny atak złodziei katalizatorów w Piekarach Śląskich

Wypadek Jana Długosza

Groźny wypadek na skrzyżowaniu Jana Długosza

pierwsza-pomoc-piekary

"Bezpieczne Ferie 2022" w Piekarach Śląskich

Kontrola trzeźwości Piekary Śląskie

Miał 2,5 promila alkoholu i jechał mercedesem

Policja

Zatrzymano sprawce zniszczenia mienia

Telefon

Stare numery policji przestaną działać