Trwa zbiórka dla ofiar pożaru mieszkania przy ul. Kościuszki. Ogień zabrał ich dorobek życia

Przy ulicy Kościuszki przed kilkoma dniami doszło do pożaru mieszkania w jednej z kamienic. Mieszkańcy z powodu szybko rozprzestrzeniającego się pożaru chcieli skoczyć z okna. Jednak dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej bezpiecznie opuścili mieszkanie. W wyniku pożaru spłonął cały dobytek piekarzan. Przyjaciele poszkodowanych założyli zbiórkę, by wesprzeć ich finansowo.

zrzutka.pl
Pożar mieszkania w Piekarach

W środę, 12 października w godzinach popołudniowych doszło do pożaru mieszkania w jednej z kamienic przy ulicy Kościuszki. Ogień odciął drogę ucieczki dwóm 30-letnim mieszkańcom - Barbarze i Cyrylowi. Dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej piekarzanie zostali ewakuowani klatką schodową. Na miejsce skierowano łącznie 17 zastępów straży pożarnej.

Mężczyzna doznał poparzeń rąk, w związku z czym został przetransportowany do Piekarskiego Centrum Medycznego, natomiast u kobiety doszło do poparzenia dróg oddechowych, dlatego też przetransportowano ją do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Zbiórka na odbudowę życia

W pożarze spłonął cały majątek piekarzan - od dokumentów, po ubrania, rzeczy osobiste i pamiątki rodzinne. W imieniu poszkodowanych - Basi i Cyryla ich przyjaciele założyli zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

- Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w odnalezieniu się w tej trudnej sytuacji i odbudowie życia na nowo - proszą piekarzanie. - Dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę, dzięki niej będzie nam łatwiej stanąć na nogi i zacząć życie od nowa - dodają.

Kwota została wyznaczona na 25 tysięcy złotych, obecnie udało uzbierać się ponad dwa tysiące złotych. Zbiórkę można wesprzeć poprzez wpłatę dowolnej sumy na stronie zrzutka.pl.

Subskrybuj piekary.info

google news icon