Trwa zbiórka dla 22-letniego mieszkańca Piekar. Zapalenie wirusowe doprowadziło do paraliżu

Ponad dwa lata temu Sławomir Matuszek zachorował na zapalenie wirusowe rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym. W jego wyniku 22-letni chłopak został sparaliżowany i podłączony do respiratora. Obecnie przebywa ośrodku opiekuńczym. Jednak jedyną szansą na poprawę zdrowia 22-latka jest odbycie kosztownej rehabilitacji.

mammoc.pl
Pomoc dla piekarzanina

Sławomir Matuszek to 22-letni mieszkaniec Piekar Śląskich, który napotkał na swojej drodze życiowej wiele przeszkód. Tuż przed zdaniem egzaminu dojrzałości piekarzanin zachorował na zapalenie wirusowego rdzenia kręgowego, które skumulowało się na odcinku szyjnym. Wskutek choroby młody mężczyzna doznał paraliżu czterokończynowego, wymagane było również jego podłączenie do respiratora.

- To brzmiało w mojej głowie niczym wyrok. Mimo wszystko nie poddałem się, zdałem maturę oraz podjąłem studia - jestem aktualnie studentem II roku architektury informacji na Uniwersytecie Śląskim - wyjaśnia piekarzanin.

Jedyną szansą jest rehabilitacja

Sławomir Matuszek obecnie przebywa w ośrodku opiekuńczym. Jednak ze względu na brak odpowiedniej odpowiedniego zaplecza finansowego 22-latek nie jest w stanie odbyć wymaganej rehabilitacji. - W mojej aktualnej sytuacji to jedyne rozwiązanie by odzyskać część sprawności i szansę na godne, samodzielne życie - podkreśla

Wyżej wspomniana rehabilitacja wyceniana jest na kwotę 82 tysięcy złotych. Fundacja Mam Moc postanowiła wesprzeć piekarzanina w trudnej sytuacji życiowej i założyła 10 listopada w jego imieniu zbiórkę. Aktualnie udało się uzbierać ponad 13 tysięcy złotych. Zbiórkę można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na stronie mammoc.pl, do której link jest dostępny tutaj.

- Problemy finansowe są największą przeszkodą blokującą moje postępy i nie pozwalają ruszyć z miejsca, dlatego mam nadzieję, że mój los nie będzie Ci obojętny i wesprzesz moją zbiórkę. Każdy drobny gest przybliży mnie do sprawności - kończy Matuszak.

Subskrybuj piekary.info

google news icon