Trudne warunki jazdy w Piekarach Śląskich. Trzy zdarzenia drogowe w ciągu kilku godzin

Intensywne opady śniegu nad województwem śląskim od samego rana powodują liczne utrudnienia w ruchu drogowym w obrębie województwa. W Piekarach Śląskich przez około osiem godzin doszło do trzech kolizji - w tym do zderzenia się dwóch autobusów miejskich. Policja apeluje o ostrożną jazdę.

KMP Piekary
KMP Piekary

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło około godziny 5 w piątek, 16 grudnia. Kierowca samochodu marki Opel Astra nie dostosował prędkości do panujących warunków, pojazd wpadł w poślizg i uderzył w metalową barierę przy ulicy Bednorza. Kierowca w wyniku zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń.

Silna śnieżyca pogarsza warunki jazdy

Do kolejnej kolizji doszło na wysokości ulicy Jana Brzechwy w Piekarach przed godziną 12:00. Wskutek niedostosowania prędkości do panujących warunków jazdy zderzyły się ze sobą dwa autobusy miejskie. Po przyjeździe służb na miejsce okazało się, że do zdarzenia doszło na wysokości byłej Kopalni Węgla Kamiennego "Andaluzja". Żaden z pasażerów ani kierowców nie został ranny.

Natomiast na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego z Marszałka Józefa Piłsudskiego kilka minut przed 13:00 zderzyły się ze sobą pojazdy marki Ford oraz Daewoo. Policjanci ustalają przczynę zdarzenia. W tej kolizji również obyło się bez osób rannych. Ruch w tym miejscu odbywa się bez utrudnień.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność

Piekarska policji wnosi o szczególnie ostrożną jazdę w trakcie zimy. Oblodzone jezdnie oraz zalegający na nich śnieg jest w tym okresie najczęstszym powodem zdarzeń drogowych.

- Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze - apelują piekarskie służby.

Subskrybuj piekary.info

google news icon