Trasa Piekary Śląskie – Częstochowa: odległość i dojazd

Dzięki rozbudowie Autostrady Bursztynowej (A1), czas w jakim pokonamy drogę samochodem z Piekar Śląskich do Częstochowy mocno się skrócił i wynosi obecnie ok. 45 min (60 km). Jak dojechać do drugiego świętego miasta?

001częstochowa

Dojazd samochodem – autostrada A1

Droga z Piekar Śląskich do Częstochowy jest banalnie prosta i zajmuje trzy kwadranse Na początku musimy kierować się ul. Obwodową Zachodnią na południowy wschód, w stronę ul. Podmiejskiej. Następnie należy wybrać prawy pas, aby wjechać na A1 wjazdem kierunek: Łódź. Później wjeżdżamy już na Autostradę Bursztynową (A1) i pokonujemy trasę 47,4 km, a potem zjeżdżamy w kierunku Gościnna/ DW908.

Na pierwszym rondzie musimy wybrać pierwszy zjazd w kierunku: Gościnna/DW908, a na kolejnym ponownie pierwszy zjazd w kierunku ul. Powstańców Warszawy/DW908. Później jazdę wzdłuż Alei Bohaterów Monte Cassino/DK43. Następnie należy wybrać prawy pas, aby skorzystać z wjazdu na DK43 w kierunku: Opole/Wieluń/Jasna Góra. Po 140 m skręcamy w lewo w ul. 1 Maja, a później na rondzie wybieramy pierwszy zjazd w aleje Wolności. Przejeżdżając 1,2 km, skręcamy w prawo w Aleje Najświętszej Maryi Panny – znajdziemy się wtedy na jednej z najpopularniejszych ulic w Częstochowie.

Krótszy czas w jakim pokonamy tę odległość zawdzięczamy nowym odcinkom Autostrady Bursztynowej, które zostały oddane do użytku. W porównaniu do trasy Piekary Śląskie – Częstochowa, biegnącą przez Radzionków, Miasteczko Śląskie, Boronów i Blachownię (1 godz. 10 min), jadąc A1 zaoszczędzimy blisko 25 min. Autostrada A1 to trasa biegnąca z północy na południe Polski. Po zakończeniu budowy całej drogi będzie można przejechać Autostradą Bursztynową ponad 570 km.

fot. Google Maps

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

1wernisaz

Wystawa filatelistyczna z okazji 100. rocznicy...

9laboratorium chleba

Magda Gessler z „Kuchennymi rewolucjami”...

5remontsp5

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 5 w...

Kalwaria

Piekary Śląskie Wielkanoc 2021: transmisje mszy...

1piekary

Piekary Śląskie: Oto dzielnice z najbogatszą...

5projekt placu zabaw

Projekt nowego placu zabaw przy Miejskim...