Tragiczny pożar w bloku w Piekarach Śląskich. Nie żyje 62-letni mężczyzna

Dzisiaj, w sobotę 22 maja 2021 r., w jednym z mieszkań bloku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej, wybuchł pożar. W mieszkaniu znajdowały się trzy osoby. Niestety, w pożarze zginął 62-letni mężczyzna.

Pożar wybuchł w sobotę 22 maja 2021 r. około godz. 15.30. - O 15.37 dostaliśmy wezwanie do tego pożaru - relacjonuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich, mł. kpt. Arkadiusz Bryszkowski. - Gdy dojechaliśmy na miejsce, pożar mieszkania na drugim piętrze bloku przy ul. Curie-Skłodowskiej na osiedlu Manhattan był już rozwinięty - dodaje.

Pożar w bloku przy ul. Curie-Skłodowskiej
w Piekarach Śląskich

W mieszkaniu przebywały trzy osoby, dwie z nich wyszły z lokum o własnych siłach, przed przybyciem straży pożarnej. Poinformowały strażaków, że w środku został mężczyzna.

- Zarówno na klatce schodowej, jak i w mieszkaniu panowało bardzo duże zadymienie. Strażacy po przeszukaniu mieszkania odkryli zwłoki 62-letniego mężczyzny, prawdopodobnie męża pani, która wyszła z mieszkania o własnych siłach - dodaje mł. kpt. Arkadiusz Bryszkowski.

Pożar gasiło pięć zastępów straży pożarnej,
w tym dwa OSP

Z pobliskich mieszkań ewakuowano lokatorów. Po ugaszeniu pożaru, strażacy zmierzyli poziom tlenku węgla w mieszkaniach w tym bloku. - Po tym lokatorzy mogli już wrócić do swoich mieszkań. Jedynie lokatorka mieszkania powyżej tego, w którym wybuchł pożar, jeszcze się zastanawiała, czy wrócić od razu do niego - mówi mł. kpt. Arkadiusz Bryszkowski.

Na miejscu pożaru pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej, trzy Państwowej Straży Pożarnej i 2 Ochotniczej Straży Pożarnej:

  • OSP Brzeziny Śląskie,
  • OSP Dąbrówka Wielka.

Oprócz strażaków, była też policja, pogotowie i pozostałe służby, m.in. pogotowie gazowe i energetyczne.

JRG Piekary Śląskie:

541[S]22 - GBA 2,5/27 MAN TGM

541[S]26 - GCBA 5/32 Scania P410

541[S]52 - SD 37 Iveco Magirus

541[S]92 - SLRR Nissan Pathfinder

OSP Dąbrówka Wielka

549[S]02 - GBA 2.5/24 Renault Midlum

OSP Brzeziny Śląskie

549[S]07 - GCBA 5/40 Renault Kerax

Pogotowie gazowe

2x ZRM

Wydział zarządzania kryzysowego UM Piekary Śląskie

Do godzin wieczornych na miejscu pracowali jeszcze policja i prokurator.

Subskrybuj piekary.info

google news icon