Tragedia nad Rogoźnikiem. Utonął 49-letni mężczyzna

Makabryczny wypadek nad zalewem Rogoźnik. Utonął 49-letni mężczyzna. Dopiero sekcja zwłok wykaże co tak naprawdę było przyczyną utonięcia mężczyzny.

Utonął 49-letni mężczyzna

Do tej tragedii doszło wczoraj, 6 lipca przed godziną 15 w Dobieszowicach przy ul. Młyńskiej, gdzie znajduje się zbiornik wodny Rogoźnik Zalew 1. Utonął mieszkaniec Sosnowca w wieku 49-lat.

– Prokurator, będący tutaj na miejscu zarządził sekcję zwłok w celu potwierdzenia i uzyskania informacji co mogło być główną przyczyną – mówi nam st. sierż. Marcin Szopa z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Z zeznań świadków wynika, że mężczyzna spędzał nad zalewem wolny czas z partnerką. Wypłynął po piłkę i nagle zachłysnął się wodą.

– Świadek, który był na miejscu zdarzenia przystąpił do wyławiania mężczyzny, żeby go odratować – dodaje st. sierż. Marcin Szopa.

Zachowajmy ostrożność!

Zalew Rogoźnik jest jeszcze niestrzeżony. Ratownicy mają patrolować ten teren dopiero od tego weekendu. – Na ten moment oficjalnie jeszcze nie można się tam kąpać. Jest przygotowana uchwała, żeby tam się pojawili ratownicy i mieli pełny nadzór nad tym kąpieliskiem, natomiast na ten moment nie jest jeszcze przeznaczone do użytku – wyjaśnia st. sierż. Marcin Szopa.

Policja apeluje o ostrożność. Pamiętajmy, jeśli chcemy się kąpać w jeziorze, bezpieczniej jest wybrać miejsca strzeżone.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Zniszczone groby Piekary

Trwają poszukiwania sprawców dewastacji nagrobków

Pożar na działkach Piekary

Pożar na terenie ogródków działkowych

Zatrzymania osób poszukiwanych piekary

14 osób zatrzymanych przez piekarskich policjantów

Wypadek wyszyńskiego

Potrącenie przy ulicy Wyszyńskiego

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkaniec Piekar zatrzymany za jazdę po pijaku

Samochód ciężarowy w rowie

Pijany 50-latek wjechał ciężarówką do rowu

Policja

Nastoletnia złodziejka artykułów kosmetycznych