Tragedia nad Rogoźnikiem. Utonął 49-letni mężczyzna

Makabryczny wypadek nad zalewem Rogoźnik. Utonął 49-letni mężczyzna. Dopiero sekcja zwłok wykaże co tak naprawdę było przyczyną utonięcia mężczyzny.

Utonął 49-letni mężczyzna

Do tej tragedii doszło wczoraj, 6 lipca przed godziną 15 w Dobieszowicach przy ul. Młyńskiej, gdzie znajduje się zbiornik wodny Rogoźnik Zalew 1. Utonął mieszkaniec Sosnowca w wieku 49-lat.

– Prokurator, będący tutaj na miejscu zarządził sekcję zwłok w celu potwierdzenia i uzyskania informacji co mogło być główną przyczyną – mówi nam st. sierż. Marcin Szopa z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Z zeznań świadków wynika, że mężczyzna spędzał nad zalewem wolny czas z partnerką. Wypłynął po piłkę i nagle zachłysnął się wodą.

– Świadek, który był na miejscu zdarzenia przystąpił do wyławiania mężczyzny, żeby go odratować – dodaje st. sierż. Marcin Szopa.

Zachowajmy ostrożność!

Zalew Rogoźnik jest jeszcze niestrzeżony. Ratownicy mają patrolować ten teren dopiero od tego weekendu. – Na ten moment oficjalnie jeszcze nie można się tam kąpać. Jest przygotowana uchwała, żeby tam się pojawili ratownicy i mieli pełny nadzór nad tym kąpieliskiem, natomiast na ten moment nie jest jeszcze przeznaczone do użytku – wyjaśnia st. sierż. Marcin Szopa.

Policja apeluje o ostrożność. Pamiętajmy, jeśli chcemy się kąpać w jeziorze, bezpieczniej jest wybrać miejsca strzeżone.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Dewastacja budynku przy ul. Kleeberga

Dewastacja budynku na ulicy Kleeberga - sprawca zatrzymany

Piekary śląskie policja

Policjanci zabezpieczyli 1300 działek dilerskich narkotyków

Cmentarz św. Józefa, Piekary Śląskie

30 nagrobków zdewastowano w nocy na cmentarzu św. Józefa

Kontrole policji piekary

Po raz trzeci złapana za jazdę na "podwójnym gazie"

Pożar domku fińskiego przy ul. Dąbrowskiego w Piekarach Śląskich

Tragiczny pożar w Piekarach Śląskich. Zginął mężczyzna

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Perfumy

Złodziej okradł piekarską drogerię