Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Radzionkowie rozdaje budki dla bezdomnych kotów

Zima to dla bezdomnych zwierząt najgorszy czas w roku. Wielu z nich nie uda się jej przeżyć. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Radzionkowie prowadzi akcję, w ramach której za darmo rozdawane są domki dla kotów. Dziś jest ostatni dzień na odbiór drewnianej budki.

Budka dla kota. Zdjęcie poglądowe z TOZ

Jak informują wolontariusze - w tym roku małych, dzikich kotów jest naprawdę sporo. Zaczęły się one rodzić stosunkowo późno, jednak teraz - nie ma dnia, by gdzieś w okolicy nie pojawiały się informacje o kociętach do oddania. Duża ilość nowych zwierząt oznacza także gwałtowny wzrost bezdomności. Dla wszystkich tych, którzy próbują pomóc - chociażby dokarmiając takie kotki - TOZ przygotował drewniane budki.

Drodzy karmiciele kotów wolnożyjacych.
Mamy do rozdania budki, które otrzymaliśmy w darach. Chcemy Wam je podarować. Budki nie są ocieplane, ale może ktoś będzie w stanie je przystosować do chłodniejszych pór roku - czytamy na Facebook'u TOZu.

Darmowe, drewniane budki można otrzymać jeszcze tylko dziś - 30 sierpnia - w gabinecie weterynaryjnym DOG- Torek, przy ul. Jana Pawła II 59 w Piekarach Śląskich! Czynne do godz. 19:00!

Gdzie umieścić budkę?

Domek może sprawdzić się w miejscu, gdzie przebywają dzikie koty. Chociaż żyją one na ulicy, nie zawsze mają zagwarantowany schron. Zwłaszcza w chłodne dni. Wszystkie osoby, które dokarmiają zwierzęta, mogą rozważyć postawienie domku w pobliżu takiego miejsca. Z całą pewnością posłuży ono nowym lokatorom.

Subskrybuj piekary.info

google news icon