Tour de Pologne 2020 przejedzie przez Piekary Śląskie!

Mieszkańcy Piekar Śląskich będą mogli oglądać przejeżdżający peleton Tour de Pologne. Kolarze zawitają do naszego miasta w trakcie I etapu. Którędy będą jechać?

Td P 2019 LOW RES PHOTO 4

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Tour de Pologne zyskało jeszcze większy prestiż. To będzie pierwsza impreza z cyklu World Tour po wznowieniu sezonu. Czołowi kolarze świata rozpoczną zmagania w Polsce już 5 sierpnia.

W środę 2 lipca poznaliśmy oficjalną trasę wyścigu. Tour de Pologne będzie mieć pięć, a nie jak zwykle siedem etapów. I etap rozpocznie się w Chorzowie na Stadionie Śląskim. Kolarze pojadą w kierunku Piekar Śląskich, potem skierują się na Ogrodzieniec i przez Sosnowiec oraz Siemianowice Śląskie dojadą do Katowic.

Jaką trasę pokonają w Piekarach Śląskich? Do naszego miasta kolarze wjadą od strony Brzezin Śląskich. Peleton będzie można spotkać w Brzozowicach-Kamieniu, Szarleju, centrum i Kozłowej Górze. Następnie skierują się na Wymysłów.

W drugim etapie uczestnicy wyruszą z Opola do Zabrza. Następne dni to etapy Wadowice-Bielsko-Biała, Bukovina Resort-Bukowina Tatrzańska, a finałem będzie etap z Zakopanego do Krakowa.

Jedną z największych gwiazd Tour de Pologne 2020 będzie Rafał Majka. Swój start zapowiedzieli już m.in. Pascal Ackermann, Tim Wellens, Dylan Groenewegen, czy Richard Carapaz. Wyścig będzie transmitowany na żywo przez Telewizję Polską.

fot. archiwum Tour de Pologne/Szymon Gruchalski

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Klub Sportowy Andaluzja

Obchody 100-lecia Górniczego Klubu Sportowego "Andaluzja"

Medale dla Mażoretek Azaria

Kilkanaście medali na Mistrzostwach Polski dla Mażoretek

Lukas Podolski

„Poldi” wrócił grać w rodzinne strony. A inni Ślązacy?

Turniej eliminacyjny, Ruda Śląska

Wielki finał turnieju młodzików w piłce nożnej

Biegowe gp mosir 2020

Biegowe Grand Prix MOSiR 2021

Biegowe gp11 skalowacz pl

Kolejna edycja Biegowego Grand Prix za nami

Palkt

Koszykarze rywalizują w ramach PALKT