Tour de Piekary. Dziesiątki rowerzystów będą rywalizować na dystansie ponad 3 kilometrów

Rowerzyści z Piekar Śląskich będą mieli okazję poczuć się jak prawdziwi kolarze. Po raz kolejny w mieście odbędzie Tour de Piekary. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans ponad trzech kilometrów. Rywalizacja rozpocznie się na Kopcu Wyzwolenia.

UM Piekary Śląskie
Tour de Piekary ponownie w Piekarach

Rowerzyści ponownie będą ścigać się na ulicach Piekar

Już po raz 11. na terenie miasta odbędzie się Tour de Piekary. W tym roku wyścig odbędzie się 23 września. W rywalizacji mogą wziąć udział zarówno kolarze, jak i wszyscy miłośnicy rywalizacji rowerowej w każdym wieku. Zapisy na wydarzenie są możliwe tylko do 18 września. Limit uczestników w tym roku wynosi 250 osób.

Pętla rozpoczynać się będzie i kończyć na Kopcu Wyzwolenia przebiegać będzie ulicami: Jana Pawła II – Inwalidów Wojennych – Wyzwolenia – Do Kopca Wyzwolenia. Długość wyznaczonej pętli wynosi – 3518 m.

- Współzawodnictwo w kategoriach przedszkolaków i kategorii I – szkoły podstawowe przeprowadzone zostanie na placu pod Kopcem Wyzwolenia. Będzie ono obejmowało rywalizację w pokonywaniu na czas toru przeszkód. Zapisy do zawodów dzieci w dniu rywalizacji - informuje Miejski Ośrodek Spotu i Rekreacji, organizator.

Wpisowe do wyścigu głównego na pętli 3518 metrów wynosi 10 zł. Płatność jest możliwa przelewem na nr konta organizatora: 02 1020 2313 0000 3802 0555 9697 lub gotówką w dniu zawodów w biurze zawodów. Link do zapisu jest dostępny tutaj.

W związku z organizacją wyścigu rowerowego Tour de Piekary w sobotę 23 września w godzinach 9.00 – 15.00 zamknięte dla ruchu kołowego zostaną ulice:

  • Do Kopca Wyzwolenia,
  • Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania z ul. Do Kopca Wyzwolenia do skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych,
  • Inwalidów Wojennych od Jana Pawła II do skrzyżowania z Wyzwolenia,
  • Wyzwolenia od skrzyżowania z Inwalidów Wojennych do skrętu w ul. Do Kopca Wyzwolenia.
rower

Może Cię zainteresować:

Zmiany organizacji ruchu w mieście. Wszystko przez Tour de Piekary

Autor: Redakcja

24/09/2021

Subskrybuj piekary.info

google news icon