To już dziś! Piekary Śląskie zapraszają do wspólnego rozświetlenia choinki

Na 11 grudnia zaplanowano spotkanie połączone z przedświątecznymi atrakcjami. Mieszkańcy zobaczą udekorowane drzewko w pełnej okazałości, będzie można pośpiewać razem z górniczą orkiestrą oraz zabrać do domu Światełko Pokoju.

UM Piekary Śląskie
Piekary slaskie choinka ozdoby

Rozświetlenie choinki w Piekarach Śląskich

Urząd Miasta zaprasza na wydarzenie, jakie odbędzie się już dziś na Placu Mariackim. Rozpocznie się Mszą świętą w bazylice o godzinie 18:00.

- Będzie można odebrać i zanieść do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju. To wyjątkowa okazja, aby spotkać się i rozgrzać swoje serca płomieniem z Betlejem. Płomień, który powierzono Związkowi Harcerstwa Polskiego, pozwala odkryć ważne dla zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów wartości i uczy być ich stróżami - zapowiadają organizatorzy.

Następnie (około godziny 19:00) odbędzie się uroczyste włączenie choinki. Przypomnijmy, że Urząd Miasta zbierał świąteczne ozdoby od mieszkańców. Dekoracje miały przystroić właśnie to zimowe drzewko. To jednak nie koniec atrakcji. Na miejscu spotkamy Górniczą Orkiestrę Dętą "Piekary Julian". Razem z muzykami będzie można zaśpiewać znane i lubiane kolędy. Piekarzanie mają też okazję, by otrzymać dziś choinki.

- Liczymy, że wspólnie z mieszkańcami Piekar Śląskich wkroczymy w okres świąteczny. Bądźmy razem w ten grudniowy wieczór! - zapraszają organizatorzy.
Lodowisko w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Piekary Śląskie zapraszają na łyżwy. W przyszłym tygodniu otwiera się lodowisko!

Autor: Urszula Gołkowska

07/12/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon